Domů
Plynárenství
Turci patrně našli v Černém moři plyn, tvrdí zdroje Bloombergu

Turci patrně našli v Černém moři plyn, tvrdí zdroje Bloombergu

Turecko narazilo v Černém moři na energetické suroviny, patrně se jedná o zemní plyn. Agentuře Bloomberg to včera řekly dva obeznámené zdroje. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan předtím avizoval, že v pátek sdělí Turkům „dobrou zprávu“, která národ přivede na novou cestu.

Tamní ministr pro energetiku Fatih Dönmez minulý měsíc uvedl, že turecká vrtná loď Fatih zahájila průzkum u západní části tureckého černomořského pobřeží.

O pátečním oznámení se Erdogan včera zmínil při slavnostním otevření solární elektrárny v Ankaře. Předtím zdůraznil, že žádné hrozby Turecko neodradí od hledání přírodních zdrojů ve východním Středomoří. Turecké průzkumné lodě zde k nevoli Řecka a Evropské unie sondují možnosti těžby ropy a zemního plynu.

Po enigmatické narážce tureckého prezidenta, kterou jeho úřad odmítl komentovat, výrazně posílila turecká lira vůči dolaru. Po 18:30 dolar k liře klesal o 1,2 procenta na 7,2826 TRY.

Akciový index istanbulské burzy Borsa Istanbul 100 si za včerejší seanci připsal necelá tři procenta. Akcie největší turecké rafinerie Türkiye Petrol Rafinerileri (Tüpras) stouply o 7,6 procenta a tituly petrochemické společnosti Petkim Petrokimya Holding vzrostly bezmála o deset procent.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.