Domů
Přenos elektřiny
Vedení V052 u Temelína bylo opět uvedeno do provozu
Zdroj: ČEPS

Vedení V052 u Temelína bylo opět uvedeno do provozu

Společnost ČEPS dokončila opravu a uvedla do provozu vedení V052 mezi Jadernou elektrárnou Temelín a transformovnou Kočín. Vlivem mimořádných meteorologických podmínek došlo 24. června 2021 k pádu tří stožárů této linky.

Přípravné práce na opravu poškozené části vedení V052 zahájila společnost ČEPS ve spolupráci s dodavateli bezprostředně po mimořádné události. Celkové náklady spojené s odstraněním škod a uvedením vedení do původního stavu dosahují necelých 10 milionů Kč.

Oprava V052 proběhla bez komplikací, bezpečný a spolehlivý provoz přenosové soustavy odstávka tohoto vedení neovlivnila,“ řekl Milan Sedláček, ředitel sekce Řízení údržby společnosti ČEPS. 

Vedení V052 slouží k vyvedení výkonu z Jaderné elektrárny Temelín. Provozovatel přenosové soustavy proto poruchu řešil v úzké koordinaci se společností ČEZ.

Komentáře

(5)

pr

22. srpen 2021, 10:24

A o vývoji sporu pana Maděry s ČEPSem o (ne)bezpečnosti provozování NPT vedení VVN či ZVN v prostoru mezi obcemi Hodonín, Hrušky, Tvrdonice, Kostice opět žádná zmínka ani odkaz z monitoringu. Chápu, je-li server placen ČEPSem. Může to, případně fakt, že pro server by bylo likvidační přijít o peníze za reklamu ČEPSu někdo z redakce serveru potvrdit? A případně že odkazovat na vysoce odborné energetické a současně bezpečnostní téma je pro server mimo jeho informační zájem? Předem děkuji za případnou reakci.

pr

22. srpen 2021, 10:29

Pardon, ne Hodonín, ale Břeclav, Hrušky,Tvrdonice, Kostice....

Ivan Novák

22. srpen 2021, 19:48

Nevím, jestli jste četl předvčerejší blisty. ČEPS uplatnil stanovisko, že se na něj tlačí neprávem, resp. nefér.

pr

22. srpen 2021, 20:32

Nefér. Možná. Pojďme dále.

Nejde o předvčerejší kauzu, kauza je staršího data. ČEPS má výhodu, že reaguje na trestní oznámení, Takže má výhodu času na přípravu argumentů. Stačí aby dodal revizní zprávu. A to není revizní zpráva jako z dob bůmu FVE kdy soudy posuzovaly místo toho zda revizní zpráva popisuje bezpečný provoz připojovaného zařízení, ale posuzoval zda popisuje nepostavenou část FVE. Zde jde pouze a konkrétně přesně o BEZPEČNÝ PROVOZ jasného OD-DO. A to na neoplocené ploše cca. 20km2.

A co na to mluvka ČEPSu? Kromě neomaleného vyhrožování a zastrašování nedala jediný technický argument. Pouze víru a sliby. Vidí to někdo jinak?

Energetik 007

25. srpen 2021, 07:18

Tak jak to Maděra popisuje tak je to jasné pochybení ČEPSu... Není tam zemnící lano a zemnící pásky..

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.