Domů
Ropa
Británie podpoří průzkum nových ložisek v Severním moři

Británie podpoří průzkum nových ložisek v Severním moři

Británie nabídne zájemcům o průzkum podmořský ložisek ropy a zemního plynu v Severním moři flexibilnější licence. Kvůli padajícím cenám ropy dochází k výraznému snižování průzkumných činností i otvírání nových ložisek.

Hlavní snahou britských úřadů je učinit průzkumné práce pro velké těžařské společnosti zajímavější, proto v příštím kole tendrů na hlubokomořský průzkum bude udělování licencí probíhat v mnohem flexibilnějším režimu.

Průzkumné práce v Severním moři klesly na čtvrtinu oproti přelomu tisíciletí, kdy dosáhly svého vrcholu. Pokles je způsoben především rostoucí nákladností průzkumných prací a následně i dražší těžbou v hůře dostupných ložiscích v britské části Severního moře.

Nové podmínky průzkumné licence umožní těžařům lépe přizpůsobit návaznost jednotlivých průzkumných prací v daných lokalitách.

„Nový systém bude flexibilnější, vyslyšel tak požadavky těžařského průmyslu a zároveň z něj bylo odstraněno několik nedostatků.“

Andy Samuel, vedoucí britského úřadu pro ropu a zemní plyn.

S hledáním nových ložisek pomůže i vládní podpora

Podle současných odhadů mohou být britské zásoby ropy na dně Severního moře v řádu miliard barelů, což by znamenalo příjmy do státního rozpočtu až 200 miliard liber.

Na konci ledna v této souvislosti představil britský premiér David Cameron balíček opatření, který má pomoci upadajícímu těžařskému sektoru. Vláda vydá finanční podporu v celkové hodnotě přesahující 21 milionů liber, která bude zaměřená právě na podporu výzkumu nových ložisek ropy. Podporovány budou vizualizační průzkumné techniky využívající seismologických principů a také instituce a univerzity, které se zabývají zkoumáním mořského dna.

Další z oblastí, na které se má britský těžařský sektor zaměřit, je vyřazování vytěžených vrtů z provozu (tzv. decommissioning). Podle úřadu pro ropu a zemní plyn má pokračovat úzká spolupráce britské a skotské vlády, aby mohly britské společnosti uspět v mezinárodním měřítku i v této oblasti.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.