Domů
Ropa
Británie považuje nižší nouzové zásoby ropy po Brexitu za více než uspokojivé
Ropná plošina
Ropná plošina

Británie považuje nižší nouzové zásoby ropy po Brexitu za více než uspokojivé

Ropa
Bez komentáře
2. září 2019, 07:43
Jan Budín

Nouzové zásoby ropy, které musí Spojené království udržovat jako člen Mezinárodní energetické agentury, jsou podle Ministerstva podnikání, energetiky a průmyslové strategie více než uspokojivé pro zajištění bezpečnosti dodávek po plánovaném Brexitu. Jako člen Evropské unie musí aktuálně Spojené království udržovat zhruba 2,5násobně vyšší nouzové zásoby ropy.

Nouzové či strategické zásoby ropy mají zabezpečit ropu a ropné produkty v případe narušení dodávek ropy.

Pokud by Spojené království opustilo Evropskou unii snížil by se objem povinně držených nouzových zásob ropy o více než polovinu na zhruba 5 milionů tun, jelikož požadavky Mezinárodní energetické agentury jsou v této oblasti méně náročné.

Podle mluvčí Ministerstva podnikání, energetiky a průmyslové strategie jsou však i mírnější požadavky Mezinárodní energetické agentury (IEA) více než uspokojivé.

„Opustíme Evropskou unii 31. října za jakýchkoliv okolností a podnikáme proto nezbytné kroky, abychom na to byly plně připraveni. Požadavky Mezinárodní energetické agentury jsou přijaty napříč světem a jsou více než uspokojivé pro zajištění bezpečnosti dodávek, “ uvedla na dotaz zahraničního serveru Platts ohledně nouzových zásob ropy po Brexitu mluvčí Ministerstva podnikání, energetiky a průmyslové strategie.

Zahraniční server Platts uvedl, že IEA požaduje po členských státech udržovat nouzové zásoby ropy odpovídající 90dennímu čistému importu ropy, což je v případě Spojeného království zhruba 5 milionů tun. EU požaduje po Spojeném králoství udržovat zásoby na úrovni 12 milionů tun, které odpovídají 67,5denní spotřebě ropy.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se