
Ceny ropy prudce klesají, za celý týden ztratily kolem sedmi procent
Ceny ropy dnes na světových trzích prudce klesají a směřují k přibližně sedmiprocentní celotýdenní ztrátě. Severomořská ropa Brent kolem 18:00 SELČ vykazovala pokles ceny o 1,61 procenta na 61,13 USD za barel. Barel americké lehké ropy WTI ve stejnou dobu zlevňoval o 1,9 procenta na 58,12 USD.
Obchodníci dnes podle agentury Reuters vyrovnávají pozice před zasedáním skupiny OPEC+ tvořené členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenců včetně Ruska. Zároveň a projevovali opatrnost ohledně možnosti zmírnění napětí v obchodním sporu mezi Čínou a Spojenými státy.

Ceny krátce snížily propad, když údaje statistického oddělení amerického ministerstva práce ukázaly, že tamní ekonomika v dubnu vytvořila více míst, než se očekávalo. Míra nezaměstnanosti pak zůstala na 4,2 procenta.
Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):
BURZA | TYP | KONTRAKT | AKTUÁLNÍ CENA | PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR |
Londýn - ICE | Brent | červen | 61,13 | 62,13 |
New York - NYMEX | WTI | červen | 58,12 | 59,24 |
Mohlo by vás zajímat:
Žiaľ ceny PHM na čerpacích staniciach aj keď sú najlacnejšie za viac ako 3 roky napriek zvýšeniu DPH, tak prudko neklesajú. Na ČS Dalioil, kde ceny PHM sú jedny z najlacnejších na Slovensku a mám ju blízko, tak už len na tejto ČS tankujem,(na iných v okolí sú ceny vyššie aj o 5 centov na liter) sa tento týždeň znížila cena nafty len o 1 cent na 1,354 €/l, cena benzínu zostala na 1,434 €/l.
A v Česku máš benzín za 1,281 EUR/litr
V Česku máte ceny PHM aj v Eurách? Bez uvedenia prepočtu z Kč na € tento údaj nie je porovnateľný. Ja slesdujem ceny PHM na Morave na ČS Buchlovice. Tam sú podľa mňa jedny z najlacnejších. Benzín aktuálne sa predáva za 32,10 Kč, viď www.vena-trade.eu/cerpaci-stanice/buchlovice/
Martin,
bez kurzu prepočtu Kč na € nemôžem porovnávať. Mne je jasné, že ceny PHM sú už roky nižšie ako na Slovensku. Sledujem ceny PHM na ČS Buchlovice, tam je aktuálna cena 32,10 Kč/liter. Predchádzajúci komentár, kde som dal link na túto ČS mi automat zatiaľ neschválil uverejnenie.
Anton ak bývaš v rodinnom dome kúp si EV a FV. Nebudeš riešiť cenu PHM . Ak bývaš v byte je to komplikovanejšie . Min 150 dní do roka budeš mať prebytok. Zadarmo do práce ,dovolenku. Tento týždeň vyrobila moja FV 192 kWh. To stačí na 1100 km.
Peter,
ja cenu PHM riešim v tom zmysle, že pokles, dá sa povedať pád cien ropy, konkrétne cena ropy brend je už pod 60 $/barel, ale tempo poklesu cien PHM je pomalé. Ako som už niekde písal, teším sa, že bývam blízko ČS Dalioil, kde sú najlacnejšie PHM na Slovensku. Cena PHM na iných ČS v meste je aj o centov za liter vyššia. Dnes som si všimol, že nafta zas zlacnela o 1 cent na 1,344 €/liter.
Bývam v paneláku, ale aj keby som býval v dome investovať peniaze do FVE by bolo to posledné, čo by som urobil. Netreba písať, koľko vyrobila, ale koľko sa v domácnosti spotrebovalo a hlavne aká bola výška investície. Elektrické auto by som určite nekupoval.
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se