EK odmítá zmírnění sankcí na ruskou ropu, chce zachovat tlak na Moskvu

ČTK
10. březen 2026, 16:54
Bez komentáře
ek-odmita-zmirneni-sankci-na-ruskou-ropu-chce-zachovat-tlak-na-moskvu

Evropská komise dnes odmítla myšlenku zmírnit sankce na ruskou ropu kvůli současnému napětí na energetických trzích. Vyzvala místo toho k zachování maximálního tlaku na Moskvu, informovala agentura AFP.

"Musíme zachovat maximální tlak na Rusko," uvedl podle AFP komisař pro ekonomiku Valdis Dombrovskis.
Rosněfť
Rosněfť. Zdroj: Piqsels

Reagoval tak na dotaz týkající se vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Spojené státy jsou připraveny zrušit některé ropné sankce ve snaze snížit ceny suroviny.

Za napětím na energetických trzích stojí obavy, že konflikt na Blízkém východě vyvolaný americko-izraelskými útoky na Írán by mohl dlouhodoběji narušit dodávky energetických surovin. Ceny ropy v noci na pondělí kvůli tomu překročily hranici 100 dolarů za barel a přechodně se vyšplhaly až na nejvyšší úrovně od poloviny roku 2022. Později však klesly zpět do blízkosti 90 dolarů za barel. Přispěly k tomu Trumpovy výroky o blížícím se konci války s Íránem a o připravovaném zrušení některých ropných sankcí.

Loading...

Komentáře (0)

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

Přihlásit se