Domů
Ropa
Ekvádor nedodržuje dohodu OPEC, země hodlá zvyšovat těžbu ropy

Ekvádor nedodržuje dohodu OPEC, země hodlá zvyšovat těžbu ropy

Ekvádor má hospodářské potíže, a proto přestane dodržovat dohodu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), jíž je členem, a těžbu ropy bude postupně navyšovat. Podle agentury Reuters to dnes oznámil ministr ropného průmyslu Carlos Perez.

V televizním vysílání Perez podotkl, že země dohodu kartelu dodržuje zhruba ze 60 procent a že její těžba se nyní pohybuje kolem 545.000 barelů denně. Produkci ropy země sice zvyšovat bude, ale nikoli až do svého plného potenciálu.

Fiskální deficit země se pro letošní rok odhaduje na 7,5 procenta hrubého domácího produktu. Hlavním důvodem je podle vlády pokles cen ropy na světovém trhu.

K dohodě členských i nečlenských zemí OPEC o omezování těžby ropy má Ekvádor přispívat 26.000 b/d.

„V současné době jsme bohužel na zhruba 16.000 b/d. Kvůli zjevným potřebám země uloženou kvótu neplníme,“ prohlásil Carlos Perez.

Ilustrační foto

„S OPEC existuje nepsaná dohoda, která Ekvádoru dává určitou flexibilitu v návaznosti na jeho potřeby, a co Ekvádor dělá nebo nedělá, nemá na celkovou produkci OPEC velký dopad,“ dodal.

Z průzkumu agentury Reuters nicméně vyplynulo, že kvótu, která vešla v platnost 1. ledna 2017, Ekvádor nikdy neplnil víc než z 69 procent.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.