Domů
Plynárenství
Francouzský Total odkoupí od Engie za 1,5 miliardy USD aktivity v oblasti LNG

Francouzský Total odkoupí od Engie za 1,5 miliardy USD aktivity v oblasti LNG

Francouzská energetická společnost Total koupí za 1,5 miliardy USD (33,1 miliardy Kč) od elektrárenské a plynárenské firmy Engie její aktivity v oblasti zkapalněného zemního plynu (LNG). Total se díky dohodě stane druhým největším hráčem na globálním trhu LNG s podílem deset procent, uvedla dnes agentura Reuters.

Total akvizicí získá mimo jiné zařízení na zkapalňování, podíl Engie v projektu v USA, dlouhodobé dohody na prodej a koupi LNG nebo flotilu tankerů na LNG.

Ilustrační foto

Kombinace umožní Totalu spravovat do roku 2020 zhruba 40 milionů tun LNG ročně, a stane se tak po Shellu druhou největší firmou na globální trhu LNG s podílem deset procent. Nyní má šest procent.

Engie nyní prochází strategickou restrukturalizací, která zahrnuje prodej majetku za 15 miliard eur (383,8 miliardy Kč). Transakce dokončí odchod firmy z průzkumu a těžby ropy a plynu.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.