Domů
Ropa
Indie nakoupila ropu z Ruska s výraznou slevou, zvažuje další objednávky
Zdroj: Teo Romera / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Indie nakoupila ropu z Ruska s výraznou slevou, zvažuje další objednávky

Ropa
17 komentářů
31. březen 2022, 21:45
ČTK

Indie nakoupila ropu z Ruska s výraznou slevou. Indické firmy chtějí Rusy nabízeného rabatu, ke kterému je přiměly západní sankce za invazi na Ukrajinu, dále využívat a zvažují podpis odpovídajících smluv. S odkazem na zdroje ze státní Indické ropné společnosti o tom informuje agentura DPA. Tato firma nakoupila počátkem tohoto měsíce tři miliony barelů ropy Ural se slevou 20 až 25 dolarů za barel s dodáním v květnu.

Nejlidnatější demokracie na světě nepodporuje západní sankce proti Rusku ani neodsuzuje ruskou útočnou válku na Ukrajině. Dillí má dlouhodobě úzké vztahy s Moskvou a velká část jeho vojenského vybavení pochází z Ruska, takže Indie závisí na Moskvě, pokud jde například o náhradní vojenské díly.

Indie je také po Spojených státech a Číně třetím největším dovozcem ropy na světě. Ruská ropa zatím tvoří jen velmi malou část indického ropného mixu. Ale to by se podle DPA mohlo změnit.

V roce 2021 Indie nakoupila od Ruska celkem 12 milionů barelů ropy. Letos jich bylo zatím kolem šesti milionů, uvedla indická tisková agentura PTI s odvoláním na informované kruhy.

Navzdory zájmu ze strany Indie se podle zdrojů z Indické ropné společnosti při obchodování stále vyskytují problémy. Nezodpovězené zůstávají otázky ohledně plateb, přepravních tras, které komplikují sankce, a ohledně vhodnosti ruské ropy pro indické rafinérie.

vjn mka

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Česko nakoupí ropu do nouzových zásob za miliardu korun
22. červen 2022, 18:07
Metan se zbytečně pálí při těžbě ropy, přitom ohřívá planetu. Čeští vědci ho chtějí převádět na metanol
21. červen 2022, 09:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(17)
Pavel
1. duben 2022, 00:23

Tak ona se vždycky nějaká hyena najde, co využije příležitosti vydělat na cizím neštěstí, v tomto případě neštěstí Ukrajiny. Když na to mají žaludek....

Rejpal
1. duben 2022, 23:25

Indie není Americký satelit a dělá si co chce. Ostatně na toto téma je hezký rozhovor mezi Indií a USA na pravdive EU, jedná se o videokonferenci je to velmi zajímavé to Vám ČT neukáže:

podívejte se na:

Americký expert na mezinárodní záležitosti, prof. Charles Kupchan v online debatě pokáral Indii za to, že se dosud nepřidala k sankcím vůči Rusku

Jinak ten Ind. říká přesně to , co si myslí většina světa.

Maly Jarda
1. duben 2022, 01:02

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

velmi jasně se ukazuje že většina světa kašle na konflikty vyprovokované USA a odmítá zničit si ekonomiku a budoucnost aby se zalíbili americké ambasádě
.

Pavel
1. duben 2022, 01:42

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

Konflikt vyprovokovaný USA:) hloupost této propagandy je opravdu bezmezná, stejně jako osob které ji šíří. Takže ono to velké, nepřemožitelné, sebevědomé a svébytné Rusko, vedené osvíceným a geniálním stratégem puťkou se nechalo jako malé, naivní děťátko vyprovokovat, vmanipulovat do války s Ukrajinou :) Svatá prostoto, jaký prosťáček se dokáže takto ztrapňovat, copak si neuvědomuje svoji směšnost papouškováním takové stupidní propagandy? Proč někdo s takovou radostí dělá veřejně ze sebe úplného pomatence? Dokáže mi to někdo vysvětlit?
.

hlpb
1. duben 2022, 06:32

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

Pavle, nedokáže, Maly Jarda je místní klaun pro pobavení
.

Jiří
1. duben 2022, 07:39

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

Malý Jarda je vlastně hloupý Jarda, protože si jako hlupák odmítá přiznat, že to bylo Rusko, co napadlo Ukrajinu. Že je to Rusko, co tam vraždí apod. Ale ono to vyprovokovalo USA. Jardo, bylo by lepší, kdybys přestal existovat.
.

Richard Vacek
1. duben 2022, 06:47

Vlastně celá skupina BRICS, což je skoro polovina světové populace, nechápe, proč by se měla připojovat k sankcím, které vyhlašují státy NATO. Jejich pohled na konflikt, jeho příčiny a jak na něj reagovat se od zemí NATO dost liší:

1. příčinou je blokové rozdělení Evropy, které vede k tomu, že se tam státy necítí bezpečně. 2. sankce jsou nesmysl, protože poškozují hlavně chudší země a neřeší situaci. 3. je potřeba nepřilévat oleje do ohně, ale usilovat o ukončení konfliktu a nastolení evropského bezpečnostního mechanismu, ve kterém nepůjde o blokové dělení.

Petr Whatever
1. duben 2022, 08:24

Příčinou jsou imperiální ambice Ruska, materializované v osobě Putina.

Cituji z onoho unikého článku z RIA novosti, staženého sice okamžitě po publikaci, ale už pozdě, internetové archivy článek zachytily:

"„Protiruské Ukrajiny již nebude. Rusko obnovuje svou historickou plnost tím, že shromažďuje ruský svět, ruský lid, v celé jeho celistvosti - Velkorusy, Bělorusy a Malorusy,“ stojí v článku podepsaném komentátorem Petrem Akopovem.

„Kdybychom od toho upustili, kdybychom dočasnému rozdělení dovolili trvat staletí, pak bychom nejen zradili památku našich předků, ale byli bychom našimi potomky prokleti za to, že jsme dovolili rozpad ruské země,“ "

A i podle Putinova projevu před invazí bylo jasné, že vůbec nepřiznává ukrajincům právo existovat.

A další problém byl, že na Ukrajině zapustila kořeny demokracie, se střídáním vlád a vládců. Něco nepředstavitelného pro Putina. Co kdyby to někdo chtěl taky zkoušet v Rusku?

Rusko, je největší stát světa, s arzenálem jaderných zbraní na likvidaci civilizace na zemi. Tvrzení, že se cítili ohroženi, je tradiční ruská lež. Říkají to ostatně pořád. Například pro jistotu vyprovokovali Rusko Finskou válku střelbou do vlastní vesnice, protože se cítili ohroženi, s Hitlerem napadli Polsko na začátku druhé světové speciální operace, protože se cítili ohroženi...

Ukrajina Rusko nijak neohrožovala, Pobaltí, kde se střídá několik stíhaček taky ne.

Naše armáda s třiceti tanky a třinácti stíhačkami taky ne. Pacifistické Německo se až teď probudilo ze sna.

Rejpal
2. duben 2022, 01:40

Rusko bylo v pohodě dokud v roce 2014 nezorganizoval západ na ukrajině puč a nedosadil tam svojí vládu , která začala okamžitě perzekuovat Rusy a místo aby se ukrajina důstojně rozdělila jako ČR a Slovensko tak vláda poslala na regiony , které nechtěli být s ukrajinou armádu. A co se týče fašistického Finska, pak Stalin udělal osudovou chybu , že ho nevyřadil už ve 30 tých letech , díky tomu pak zemřelo v Leningradě 800 000 lidí . Němci v okupované části Ruska zabíjeli za 1 mrtvého Němce nejméně 5 civilistů kdyby k tomu Rusko přistoupilo stejně jako druhá strana tak Finsko dnes neexistovalo. Místo toho se Finům nestalo prakticky nic přišli jen o naleziště chromové rudy. Rusové je ani neokupovali a protože se do regionu neplete NATO tak je tam 78 let klid., přitom USA pase po tom aby se Finsko stalo jejich satelitem a mohli si tam udělat na Rusy základny.

xoor
2. duben 2022, 08:18

Tvl jasně všichni jsou fašisti, jen chudáček rus je utlačovanej a mírovej.. Bež do pr... s tou tvoji ruskou propagandou. Podívej se na mapy. Všude jsou nějaká anektovaná území rusáků.

nikdo
2. duben 2022, 19:01

Mohl by jste prosím doložit že Finsko bylo fašistické.

Na wikipedii je zmíněna krátká epizoda kdy se polofašisté pokusili zmocnit vlády ale Finům se jich podařilo zbavit v roce 1932 cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Bjiny_Finska#Meziv%C3%A1le%C4%8Dn%C3%A9_obdob%C3%AD což je dříve než na Finsko v roce 1939 zaútočil Sovětský svaz který byl v té době spojenec fašistického Německa.

I po roce 1941 kdy bylo podporováno Německem mu odmítlo vydat své židovské spoluobčany kteří dokonce bojovali v jeho armádě, to na zemi která dle vás byla fašistická nevypadá.

Jan Veselý
2. duben 2022, 21:25

A hlavně proč by tehdy SSSR útočil v roce 1939 fašisty ve Finsku? V té době byl Stalin s Hitlerem a Musollinim jedna ruka, porcovali si země mezi sebou jak o závod a SSSR dodával Německu kriticky důležité suroviny.

Pavel
1. duben 2022, 08:59

Pan Vacek je také expert. Blokové rozdělení Evropy. Copak to asi je? Já vidím Evropu jednotnou, jediný kdo se vyděluje je Rusko :) I Bělorusko chce do EU, ovšem je ovládáno despotou, kterému už také zvoní hrana a padne spolu s putinovym režimem. To jsou zase bláboly.

Jinak to že Čína chce na všem jen vydělat, nemá žádné morální zábrany, to nikoho nepřekvapí, to je dané jejím zločinným komunistickým režimem. U Indie je to smutné, Brazílie je případ sám pro sebe. Ano, připojit se k sankcím chce pevnost charakteru a schopnost něco tomu obětovat. To každý nedokáže, pan Vacek nedokážeme ani pochopit že něco takového jako morálka vůbec existuje. ( Jako že neokupuju cizí státy, nevrazdim jeho obyvatele, nekradu neloupím atd. )

Rejpal
1. duben 2022, 23:41

K sankcím se přidali jen Americké satelity. Celý zbytek světa stojí samozřejmě mimo tento konflikt nebo na straně Ruska. Ten důvod je prostý USA totiž chce ostartním diktovat. Amarika nemá absolutně nic co by světu nabídla kromě sankcí poškozování a napadání jiných národů cílem udežet si moc. O takový světový řád nemá zájem Ani Čína , ani Indie , Brazilie nebo Rusko nemá o něk zájem nikdo kromě vlád Amerických satelitů. Čína a Rusko nabízá svůj konceprt multupolárního světa kde každý může mít svůj pól. RUsko , Čína nebo Indie totiž nechtějí na rozdíl od USA ovládat svět a nekomu rozkazovat a na to samozřejmě všichni slyší. A teď ukázali USA a jeho satelitům, že jejich hegemonie definitivně zkončila. Jak půjdou roky začnou velmi ztrácet technologické firmy z USA euro a dolar. Protože zavedením sankcí se USA a EU s jejich technologiemi a penezi zdiskreditovala. Nikdo se nekoupí auto připojené na Internet , které by díky sankcím mohlo přestat jezdit to samé mobilní telefon nebo SW, stejně tak devizové rezervy v dolarech a eurech přestanou mít cenu. Rusko udělalo definitivní tečku za hegemonií USA ve světě měli jí jen 32 let.

Larson
2. duben 2022, 00:35

Rusko se úspěšně střelilo do obou nohou a je definitivně odepsané. Ztratilo poslední zbytky důvěry a čeká ho už jenom úpadek. Putin v Rusku upevní diktaturu a utečou poslední zbytky ruské inteligence. Výsledek takového snažení známe. Rusko čeká jenom další zaostávání za světem a pohltí ho Čína.

Putin si myslel, že zopakuje úspěch operace Dunaj a západní státy nestačí reagovat. Výsledkem by bylo dočasné posílení pozice Ruska, i když dlouhodobý trend nejde zvrátit a stejně by Rusko připadlo Číně. Vlivem zpackané války prohrálo Rusko Bitvu o Kyjev a teď se bude snažit s použitím všech sil vyhrál Bitvu o Donbas. Těžko odhadnout, jestli Rusko může Bitvu o Donbas vyhrát. Protože nevíme, jaké zbraně má k dispozice Ukrajinská armáda. Když se Rusko v Bitvě o Donbas zasekne, tak buď použije zbraně hromadného ničení nebo se bude snažit vyjednat mírovou dohodu, kterou bude prezentovat jako výhru.

Každopádně válka jenom akcelerovala úpadek Ruska, který teď jenom proběhne rychleji, ale stejně by k němu do 20 let došlo. Rusko je stát, který žije z prodeje surovin a bude se za současného ruského režimu jenom zhoršovat.

Jan Veselý
2. duben 2022, 21:21

Taková pikantérie. Díky operaci Dunaj se sovětský režim na "Západě" zcela zdiskreditoval a i silné komunistické strany ve Francii a Itálii šly komplet do kopru. To se zopakovat podařilo.

Dále (dle V. Suvorova) částečná mobilizace a masivní nasazení armády nabouralo ekonomiku SSSR tak, že se z toho 10 let vzpamatovávala. O tom jaký morální rozklad sovětských jednotek to způsobilo ani nemluvě. Vojáčci zažili dost velký šok, když naprudko viděli něco, co bylo v přímém rozporu s tím co se jim snažili nakukat politruci.

minduton
2. duben 2022, 23:17

Tohle se věští Rusku už snad 300 let a pořád jaksi nic...

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se