Domů
Ropa
O dalším omezení těžby ropy se do ledna nerozhodne, tvrdí ruský ministr

O dalším omezení těžby ropy se do ledna nerozhodne, tvrdí ruský ministr

O dalším prodloužení dohody, která upravuje omezení produkce ropy, se dřív než v lednu nerozhodne. Po jednání monitorovacího výboru těžebních zemí to dnes ve Vídni prohlásil ruský ministr energetiky Alexandr Novak. Na omezení produkce suroviny se dohodli členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a některé další země, které patří k důležitým producentům.

„Domnívám se, že leden je prvním termínem, kdy lze spolehlivě zhodnotit situaci na trhu,“ citovala ministra agentura Reuters.

Platnost dohody o omezení produkce o 1,8 milionu barelů denně vyprší v březnu příštího roku. Producenti uvažují o jejím prodloužení.

Ministři se na dnešní schůzce také shodli, že omezení těžby ropy od letošního ledna se vyplácí, přebytek ropy na světovém trhu klesá a ceny se zotavují.

Výbor, v němž jsou zástupci kartelu z Kuvajtu, Venezuely a z Alžírska a z nečlenského Ruska a Ománu, se sešel v sídle OPEC za situace, kdy cena ropy Brent vystoupila nad 56 dolarů za barel.

Za poslední tři měsíce vzrostla o více než 15 procent, stále je však zhruba na 50 procentech ceny z poloviny roku 2014. Novak podotkl, že teď je třeba pracovat na strategii pro období po březnu 2018.

Širší skupina členských i nečlenských zemí OPEC se k jednání o situaci na trhu sejde v listopadu.

Štítky:ropaRuskoOPEC

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.