Domů
Ropa
Reuters: OPEC a Rusko diskutují o prodloužení těžebních škrtů

Reuters: OPEC a Rusko diskutují o prodloužení těžebních škrtů

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a Rusko diskutují o prodloužení stávajících těžebních škrtů o jeden až dva měsíce. S odkazem na své zdroje z uskupení OPEC+ o tom píše agentura Reuters.

Aby zvýšili ceny, které se drasticky propadly vinou poklesu poptávky způsobeného opatřeními na omezení šíření koronaviru, dohodli se OPEC a jeho spojenci včetně Ruska sdružení ve skupině OPEC+ v dubnu na rekordním snížení ropné těžby. V květnu a červnu tak přední producentské státy vytěží o 9,7 milionu barelů denně méně – to představuje zhruba deset procent celosvětové produkce.

Zdroje Reuters ale už minulý týden uváděly, že neformální lídr OPEC Saúdská Arábie v červenci nepočítá s uvolněním dohodnutého opatření, nýbrž jedná o jeho prodloužení do konce roku. Zatím se Rijádu podle těchto zdrojů ovšem nepodařilo pro záměr získat Rusko.

Moskva, která by chtěla přijatá opatření uvolňovat postupně, se zdráhá přistoupit na jejich prodloužení až do konce roku.

„Prozatím je to návrh, ještě se musí dokončit,“ řekl Reuters k možnému prodloužení škrtů o jeden až dva měsíce jeden ze zdrojů z OPEC+.

„Je to na měsíc na dva, ne na půl roku,“ řekl ruský zdroj o prodloužení těžebních omezení.

Ceny ropy se nyní pohybují kolem 35 dolarů za barel a v porovnání se začátkem roku jsou zhruba na polovině. Členské státy OPEC+ by o těžební politice měly jednat na online setkání 4. června.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.