Domů
Ropa
Ropa dnes růstem cen reagovala na vyšší poptávku po pohonných hmotách

Ropa dnes růstem cen reagovala na vyšší poptávku po pohonných hmotách

Ropa
Bez komentáře
9. srpen 2017, 20:45
ČTK

Ceny ropy se dnes zvyšují, k růstu jim pomáhá zejména mimořádný zájem amerických rafinérií o zpracování suroviny. Ve výraznějším růstu cenám brání překvapivý nárůst zásob benzinu. Krátce před 19:00 SELČ severomořská ropa Brent přidávala skoro 0,6 procenta na téměř 52,50 USD za barel. Americká lehká ropa WTI měla k dobru zhruba 0,4 procenta na 49,35 dolaru za barel.

Podle údajů amerického ministerstva energetiky se zásoby ropy v uplynulém týdnu snížily o 6,5 milionu barelů, zatímco analytici očekávali pokles o 2,7 milionu. O výraznější pokles zásob se zasloužila zvýšená produkce rafinerií, které zpracovaly 17,6 milionu barelů. U týdenních dat je to rekord od zahájení statistických záznamů v roce 1982.

Obchodníci nicméně poznamenávají, že vysoká poptávka po pohonných hmotách se s postupem prázdnin začne snižovat. Nárůst zásob benzinu o 3,4 milionu barelů trh zaskočil. Analytici v průzkumu agentury Reuters čekali pokles, a to o 1,5 milionu barelů.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

Ilustrační foto
BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICE Brent říjen 52,45 52,14
New York – Nymex WTI září 49,35 49,17

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Česko nakoupí ropu do nouzových zásob za miliardu korun
22. červen 2022, 18:07
Metan se zbytečně pálí při těžbě ropy, přitom ohřívá planetu. Čeští vědci ho chtějí převádět na metanol
21. červen 2022, 09:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se