Domů
Ropa
Ropa dnes růstem cen reagovala na vyšší poptávku po pohonných hmotách

Ropa dnes růstem cen reagovala na vyšší poptávku po pohonných hmotách

Ceny ropy se dnes zvyšují, k růstu jim pomáhá zejména mimořádný zájem amerických rafinérií o zpracování suroviny. Ve výraznějším růstu cenám brání překvapivý nárůst zásob benzinu. Krátce před 19:00 SELČ severomořská ropa Brent přidávala skoro 0,6 procenta na téměř 52,50 USD za barel. Americká lehká ropa WTI měla k dobru zhruba 0,4 procenta na 49,35 dolaru za barel.

Podle údajů amerického ministerstva energetiky se zásoby ropy v uplynulém týdnu snížily o 6,5 milionu barelů, zatímco analytici očekávali pokles o 2,7 milionu. O výraznější pokles zásob se zasloužila zvýšená produkce rafinerií, které zpracovaly 17,6 milionu barelů. U týdenních dat je to rekord od zahájení statistických záznamů v roce 1982.

Obchodníci nicméně poznamenávají, že vysoká poptávka po pohonných hmotách se s postupem prázdnin začne snižovat. Nárůst zásob benzinu o 3,4 milionu barelů trh zaskočil. Analytici v průzkumu agentury Reuters čekali pokles, a to o 1,5 milionu barelů.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

Ilustrační foto

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

říjen

52,45

52,14

New York – Nymex

WTI

září

49,35

49,17

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.