Domů
Ropa
Ropa zdražuje kvůli nadějím, že omikron bude mít mírnější dopady na ekonomiku

Ropa zdražuje kvůli nadějím, že omikron bude mít mírnější dopady na ekonomiku

Ropa
Bez komentáře
6. prosinec 2021, 18:22
ČTK

Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují kvůli nadějím, že nová varianta koronaviru označovaná omikron bude mít mírnější dopady na ekonomiku, a tím i na poptávku po pohonných hmotách. Ke zdražování ropy přispěl rovněž pokles vyhlídek na brzký růst vývozu suroviny z Íránu.

Cena severomořské ropy Brent kolem 16:30 SEČ vykazovala nárůst o téměř 2,8 procenta na 71,80 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také téměř 2,8 procenta a prodávala se za 68,09 dolaru za barel.

„Pokud se v příštích dnech nebo týdnech prokáže, že omikron je méně agresivní, ačkoli je nakažlivější, pak můžeme se stoprocentní jistotou říci, že nejnižší úrovně cen ropy dosažené během minulého týdne představovaly nejvýhodnější příležitost ke koupi v tomto čtvrtletí,“ uvedl analytik Jeffrey Halley ze společnosti OANDA.

Zprávy z Jihoafrické republiky podle agentury Reuters uvádějí, že lidé nakažení omikronem mají pouze mírné symptomy. „Obchodníci se zbavují počáteční paniky, kterou varianta omikron vyvolala,“ řekla analytička Louise Dicksonová z firmy Rystad Energy. „Trh s ropou se nyní zdá být přesvědčený o tom, že je opodstatněná vyšší úroveň cen,“ dodala.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZATYPKONTRAKTAKTUÁLNÍ CENAPŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICEBrentúnor71,8069,88
New York – NYMEXWTIleden68,0966,26

pmh jrm

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516