Domů
Ropa
Ropa zdražuje kvůli nečekaně silnému poklesu amerických zásob

Ropa zdražuje kvůli nečekaně silnému poklesu amerických zásob

Ceny ropy dnes výrazně rostou a jsou nejvýše od konce května. Reagují na nečekaně silný pokles jejích amerických zásob a výpadek hlavní rafinérie na východním pobřeží Spojených států.

Severomořská ropa Brent si kolem 17:00 SELČ připisovala 2,6 procenta na 66,76 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o 3,4 procenta na 59,79 dolaru za barel.

Americké zásoby ropy klesly podle Úřadu pro energetické informace (EIA), který působí při americkém ministerstvu energetiky, v týdnu do 21. června o 12,8 milionu barelů. Výrazně tak překonaly očekávání analytiků, kteří odhadovali snížení jen o 2,5 milionu barelů.

Nad očekávání silný pokles ropných zásob vykázal i soukromý Americký ropný institut (API). Podle jeho údajů se ale stav zásob ve stejném období snížil pouze o 7,5 milionu barelů na 474,5 milionu.

Rafinérie ve Filadelfii bude podle zdrojů agentury Reuters pravděpodobně natrvalo uzavřena poté, co ji silně poškodil rozsáhlý požár.

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

srpen

66,76

65,05

New York – NYMEX

WTI

srpen

59,79

57,83

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.