Domů
Ropa
Spojené státy navyšují i přes klesající produkci ropy její vývoz

Spojené státy navyšují i přes klesající produkci ropy její vývoz

Domácí produkce ropy ve Spojených státech již delší dobu klesá, nicméně v případě jejího vývozu je situace zcela opačná. Data americké agentury U.S. Energy Information Administration (EIA) ukazují, že export ropy na konci minulého týdne dosahoval hodnot 698 tisíc barelů za den, tedy téměř o třetinu více ve srovnání s loňským rokem.

Export surové ropy ze Spojených států roste stabilně, a to zejména od konce loňského roku, kdy tamní kongres zrušil 40 let starý zákaz, který země zavedla na počátku 70. let v období ropné krize.

Nízké ceny ropy na světových trzích vedly donedávna v USA k uzavírání těžebních vrtů a tím i k poklesu produkce surové ropy, kdy čtyřtýdenní průměr dosahoval ke konci minulého týdne hodnoty 8,520 milionů barelů denně. Ve shodném období roku 2015 Spojené státy těžily denně v průměru 9,325 milionů barelů, což je o téměř desetinu více.

Ropy na vývoz je dostatek, země má největší zásoby na světě

V případě vývozu se trend ubírá opačným směrem. Podle posledních dat z týdenního reportu EIA činil vývoz 698 tisíc barelů denně, čtyřtýdenní průměr poté 682 tisíc. Vůči průměru ze srpna předešlého roku (527 tisíc barelů), kdy omezení vývozu stále platilo, se jedná o 29,6% nárůst.

Spojené státy mají podle současných odhadů největší zásoby nevytěžené ropy na světě. Podle zprávy firmy Rystad Energy se ve Spojených státech ukrývá až 264 miliard barelů ropy, přičemž více než polovina z tohoto objemu tvoří břidličná ropa.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.