Domů
Ropa
Výbor OPEC a dalších těžařů se nebrání prodloužení omezení těžby ropy
Těžba ropy

Výbor OPEC a dalších těžařů se nebrání prodloužení omezení těžby ropy

Ropa
Bez komentáře
24. červenec 2017, 15:22
ČTK

Výbor složený ze zástupců Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a některých dalších těžařských států doporučuje, aby v případě nutnosti byla prodloužena platnost dohody o snížení dodávek suroviny na trh. Po zasedání výboru v Petrohradě to dnes řekl ruský ministr energetiky Alexandr Novak.

Členové OPEC se koncem loňského listopadu dohodli, že od 1. ledna sníží těžbu celkem o 1,2 milionu barelů denně, aby omezili nadbytečné dodávky na trh a podpořili cenu. K dohodě se připojily i některé další významné těžařské země v čele s Ruskem, které slíbily produkci omezit o dalších 558.000 barelů denně.

Dohoda o omezení těžby byla původně sjednána na šest měsíců, později ale byla prodloužena do března příštího roku. Saúdskoarabský ministr energetiky Chálid al-Fálih dnes řekl, že další prodloužení by v případě potřeby podpořili všichni účastníci dohody.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516