ČEPS podpořila výrobu celoobličejových masek pro lékaře

DomůRychlé zprávyČEPS podpořila výrobu celoobličejových masek pro lékaře

Společnost ČEPS poskytla finanční dar na projekt „Pořiďme lékařům ochranné masky“, který realizuje České vysoké učení technické (ČVUT) ve spolupráci s pracovní skupinou covid19cz. Provozovatel přenosové soustavy tak prostřednictvím svého dárcovského programu podpořil zdravotníky a záchranáře v první linii v boji s nákazou COVID-19.

Společnost ČEPS je dlouhodobě aktivní na poli společenské odpovědnosti. V rámci svého dárcovského programu každoročně podpoří stovky projektů zaměřených na pomoc lidem v tíživé životní situaci.

Podporu ve výši 2 000 000 Kč nyní provozovatel přenosové soustavy ČR poskytl projektu „Pořiďme lékařům ochranné masky“, v jehož rámci jsou zajišťovány finanční prostředky na výrobu ochranných celoobličejových masek Covmask.

„Dárcovský program je hlavní platformou společenské odpovědnosti ČEPS. Jeho základními pilíři jsou kromě charitativní a humanitární pomoci také rozvoj technického školství, podpora sportu dětí, mládeže a handicapovaných, rozvoj regionální kultury a ochrana životního prostředí. Vnímáme problémy, které situace spojená s pandemií přináší, a chceme aktivně přispět k jejich řešení. S ČVUT navíc dlouhodobě spolupracujeme v rámci naší podpory technického školství a inovací,“ řekl Martin Durčák, předseda představenstva ČEPS, a. s.

„Jsem rád, že se nám podařilo ve spolupráci s nadšenci a s dobrovolníky a za finančního přispění ČEPS vyrobit více než 20 000 masek pro první linii, a přispět tak k tomu, že naši lékaři a záchranáři byli během své práce dobře ochráněni,“ uvedl rektor ČVUT Vojtěch Petráček.

Produkt Covmask vyvinulo ČVUT ve spolupráci s pracovní skupinou covid19cz modifikací sportovních masek pro šnorchlování. Součástí masky je certifikovaný filtr P3R umožňující filtraci 99,999 % a vyšší – oproti respirátorům FFP3 má tedy výrazně vyšší účinnost, navíc ho lze sterilizovat a opakovaně používat.

Masky se ve spolupráci s dobrovolníky montují na půdě ČVUT v Praze v přízemí Rektorátu a dosud jich bylo zdravotníkům zdarma dodáno již více než 20 tisíc. Více informací na www.covmask.cz.