Domů
Rychlé zprávy
ČEPS podpořila výrobu celoobličejových masek pro lékaře

ČEPS podpořila výrobu celoobličejových masek pro lékaře

Společnost ČEPS poskytla finanční dar na projekt „Pořiďme lékařům ochranné masky“, který realizuje České vysoké učení technické (ČVUT) ve spolupráci s pracovní skupinou covid19cz. Provozovatel přenosové soustavy tak prostřednictvím svého dárcovského programu podpořil zdravotníky a záchranáře v první linii v boji s nákazou COVID-19.

Společnost ČEPS je dlouhodobě aktivní na poli společenské odpovědnosti. V rámci svého dárcovského programu každoročně podpoří stovky projektů zaměřených na pomoc lidem v tíživé životní situaci.

Podporu ve výši 2 000 000 Kč nyní provozovatel přenosové soustavy ČR poskytl projektu „Pořiďme lékařům ochranné masky“, v jehož rámci jsou zajišťovány finanční prostředky na výrobu ochranných celoobličejových masek Covmask.

„Dárcovský program je hlavní platformou společenské odpovědnosti ČEPS. Jeho základními pilíři jsou kromě charitativní a humanitární pomoci také rozvoj technického školství, podpora sportu dětí, mládeže a handicapovaných, rozvoj regionální kultury a ochrana životního prostředí. Vnímáme problémy, které situace spojená s pandemií přináší, a chceme aktivně přispět k jejich řešení. S ČVUT navíc dlouhodobě spolupracujeme v rámci naší podpory technického školství a inovací,“ řekl Martin Durčák, předseda představenstva ČEPS, a. s.

„Jsem rád, že se nám podařilo ve spolupráci s nadšenci a s dobrovolníky a za finančního přispění ČEPS vyrobit více než 20 000 masek pro první linii, a přispět tak k tomu, že naši lékaři a záchranáři byli během své práce dobře ochráněni,“ uvedl rektor ČVUT Vojtěch Petráček.

Produkt Covmask vyvinulo ČVUT ve spolupráci s pracovní skupinou covid19cz modifikací sportovních masek pro šnorchlování. Součástí masky je certifikovaný filtr P3R umožňující filtraci 99,999 % a vyšší – oproti respirátorům FFP3 má tedy výrazně vyšší účinnost, navíc ho lze sterilizovat a opakovaně používat.

Masky se ve spolupráci s dobrovolníky montují na půdě ČVUT v Praze v přízemí Rektorátu a dosud jich bylo zdravotníkům zdarma dodáno již více než 20 tisíc. Více informací na www.covmask.cz.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.