Domů
Rychlé zprávy
Členy dozorčí rady ČEPS se stali Pobořilová a Lucký

Členy dozorčí rady ČEPS se stali Pobořilová a Lucký

Novými členy dozorčí rady státního provozovatele přenosové soustavy ČEPS jsou od minulého týdne Michaela Pobořilová a Radek Lucký. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) jako jediný akcionář firmy zároveň v dozorčí radě prodloužilo mandát Janu Drahotovi. Vyplývá to z informací na stránkách ČEPS, na které dnes upozornil server E15.cz . Podle serveru po změnách ve firmě vzrostl vliv premiéra Andreje Babiše (ANO).

Dozorčí rada má podle webu ČEPS nyní devět členů a je kompletní.

„Jde o akt rozhodnutí jediného akcionáře, tedy ministerstva průmyslu a obchodu, na základě doporučení vládního výboru pro personální nominace,“ uvedl pro E15.cz k výběru členů dozorčí rady ředitel odboru komunikace MPO Milan Řepka. Od poloviny října je novým členem a zároveň předsedou dozorčí rady náměstek pro energetiku MPO René Neděla.

Pobořilová i Drahota podle serveru působili na ministerstvu financí v době, kdy ho vedl Babiš. Pobořilová se tehdy stala ředitelkou legislativy a právních služeb, nyní působí jako místopředsedkyně představenstva Kongresového centra Praha a externí poradkyně úřadu vlády. Drahota je nyní také členem dozorčí rady České exportní banky (ČEB) a poradcem ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Lucký je viceprezidentem spolku Czech Smart City Cluster.

Dozorčí rada ČEPS v polovině října provedla změny v představenstvu firmy. Odvolala z něj předsedu Jana Kalinu a také Jakuba Skavroně, který byl zodpovědný za strategii.

Novým členem představenstva se stal bývalý člen představenstva petrochemického holdingu Unipetrol a bývalý ředitel Benziny Martin Durčák. Doplnění představenstva ČEPS se uskuteční na základě výběrového řízení, uvedlo tehdy MPO.

Společnost ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od ERÚ. Udržuje, obnovuje a provozuje 42 rozvoden se 75 transformátory a vedení o celkové délce přes 5600 kilometrů.

Firmě loni meziročně stoupl zisk před zdaněním o 39,8 procenta na 2,9 miliardy korun. Celkové výnosy vzrostly o 5,7 procenta na 20,1 miliardy korun.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.