Domů
Obnovitelné zdroje
Panasonic rychle překonal rekord SolarCity v účinnosti panelu

Panasonic rychle překonal rekord SolarCity v účinnosti panelu

Minulý týden přišla společnost SolarCity s tvrzením, že vyrobila nejúčinnější fotovoltaický panel v odvětví. Podle testů dokáže panel sluneční záření přeměnit na elektřinu s účinností 22,04 %. Neuběhl ani týden a máme nový rekord. Panasonic je schopný vyrobit panel s účinností 22,5 %.

Světový rekord v účinnosti přeměny slunečního záření na elektřinu činí 46 %. Výroba tohoto solárního článku je však příliš nákladná, a proto nemá větší komerční využití. Naopak panely od SolarCity a Panasonic by měly sloužit k sériové výrobě.

SolarCity uvádí, že nové panely s účinností 22,04 % budou schopny vyrobit o 30-40 % více elektrické energie než tradiční solární panely, a při tom budou cenově srovnatelné. Vysoce účinné panely by se měly vyrábět v novém závodě v Buffalu.

Panasonic překonal rekord SolarCity o 0,46 %

SolarCity dlouho na vrcholu pomyslného žebříčku nevydrželo. V tomto týdnu společnost Panasonic oznámila, že dokáže vyrobit ještě účinnější panely. Hodnotu 22,5 % má posvěcenu od renomované japonské instituce National Institute of Advanced Industrial Science and Technology.

„Nový rekord účinnosti panelu znovu dokládá vedoucí postavení Panasonicu ve fotovoltaice a náš pokračující závazek ve zdokonalování moderních solárních technologií.“

Daniel Roca, Panasonic Eco Solutions Europe

Panasonic neuvedl přesné datum, kdy plánuje uvést nejúčinnější panel na trh. Místo toho představil nový model HIT N330, který by měl být nejmladším a zároveň nejvýkonnějším členem vysoce účinné produktové řady fotovoltaických panelů Panasonic. Panel HIT N330 má nominální výkon 330 W a dosahuje účinnosti 19,7 %. Vyráběn je v Malajsii a na evropský trh by se měl dostat v březnu 2016.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.