Rada ERÚ by podle ministryně mohla být kompletní v půli února

DomůRychlé zprávyRada ERÚ by podle ministryně mohla být kompletní v půli února

Rada Energetického regulačního úřadu by mohla být doplněna o chybějícího pátého člena v polovině února. Poté bude jmenován její nový předseda. Poslancům to dnes při interpelacích řekla ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO). Připomněla, že výběrové řízení na volné místo končí dnes. Kolik a kteří uchazeči se přihlásili, ministryně nevěděla. Nejvhodnějšího adepta jí má navrhnout výběrová komise.

„Nevím, kdo a kolik lidí je tam přihlášených. Předpokládám, že do poloviny února bychom měli mít doplněného pátého člena rady,“ řekla Nováková.

Členy rady ERÚ jmenuje a odvolává vláda na návrh ministerstva průmyslu a obchodu, plně obsazená má pět členů. Média v minulých měsících uváděla, že v radě panuje napětí mezi dvěma tábory radních. Ministryně to potvrdila.

„Rada měla mezi sebou řadu věcných a možná i jiných diskusí a sporů, a velmi obtížně hledala konsenzuální řešení,“ řekla Nováková.

Rozpory v radě vedly k rezignaci bývalého předsedy rady Vratislava Košťála, který byl v čele rady od srpna do konce listopadu loňského roku. Košťál v polovině minulého roku nahradil Vladimíra Outratu, který zůstal řadovým členem. Vedle něj jsou v radě Vladimír Vlk, Jan Pokorný a Rostislav Krejcar.