Domů
Rychlé zprávy
Těžební společnost v Chile nerozšíří těžbu mědi, pokud by měla negativní vliv na ledovce
http://www.mining.com

Těžební společnost v Chile nerozšíří těžbu mědi, pokud by měla negativní vliv na ledovce

Těžební společnost Angloamerican, která patří mezi přední těžební společnosti mědi v Chile oznámila, že ustoupí od plánovaného rozšíření těžby pokud by studie o dopadu na životní prostředí zjistila negativní dopad na blízké ledovce.

Společnost se sídlem v Londýně se nechala slyšet, že by od plánovaného rozšíření odstoupila ve dvou případech. Prvním jsou zmíněné negativní dopady na blízké ledovce a druhým by byl případný silný odpor místních komunit. Těžební společnost nyní žádá o schválení studie dopadu na životní prostředí pro projekt v hodnotě 3 mld. USD, který by měl zajistit rozšíření těžby v dole Los Bronces.

Rozšíření je nicméně nejisté, protože daná lokalita se nachází v blízkosti ledovců a zároveň nedaleko hlavního města Santiaga de Chile, od kterého je vzdálená 65 km.

„Všechna naše data ukazují, že je možné těžit nerostnou surovinu bez dopadu na ledovce a na podzemní vodu. Nebudeme pokračovat v projektu, pokud se objeví protichůdné indikace.” Henni Faul, ředitel chilské pobočky Angloamerican

Produkce v dole Los Bronces, který je největším dolem společnosti, by měla poklesnout během 5 let, z důvodu vytěžení dostupných zásob. Proti plánovanému rozšíření dolu bojuje například profesor Francisco Ferrando z Univerzity Santiago de Chile. Ten uvádí, že za táním chilských ledovců stojí zvyšující se teplota a těžební aktivita. Případné rozšíření dolu by mělo prodloužit jeho životnost o minimálně dalších 5 let.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Loudil
15. duben 2019, 13:06

Největším obchodním partnerem Chile je Čína, protože loni spotřebovala 23,5 milionu tun mědi, což je zhruba 50 % z globálu. Chile je významný čínský dodavatel tohoto červeného kovu a tak Čína odstrčila USA na druhé místo ve velikosti obchodních partnerů.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se