Domů
Rychlé zprávy
Účinnost až 80 %: Unikátní systém pro výrobu elektřiny a tepla ze solárů se představí na výstavě v Praze
Ad
Solar panel against blue sky
Zdroj: SEF

Účinnost až 80 %: Unikátní systém pro výrobu elektřiny a tepla ze solárů se představí na výstavě v Praze

Ve dnech 19.- 20. října 2022 si na výstavě Smart Energy Forum v Praze můžete prohlédnou novinku - unikátní hybridní fotovoltaickou technologii na výrobu tepla a elektřiny na stánku společnosti ESM YZAMER.

Unikátní technologie

Italská společnost SoLink vyvinula novou novou hybridní fotovoltaickou technologii CELLAFREDDA, kterou ocení ti, kteří mají málo místa pro instalaci fotovoltaického systému, a proto potřebují dosáhnout maximálního instalovaného výkonu.

Panely CELLAFREDDA nejsou pouhé fotovoltaické panely, ale solární kogenerační systémy, které jsou díky optimalizaci tepelného výměníku a kombinaci nové generace monokrystalických fotovoltaických článků s účinností 22 % schopny produkovat velký celkový špičkový výkon přes 800 W/m2.

Kombinovaná účinnost panelů CELLAFREDDA dosahuje až 80 %, což je výsledek, který je unikátní.  CELLAFREDDA zvyšuje kapacitu výroby elektřiny až o 30 % ročně při stejném instalovaném výkonu, přičemž rekuperace tepla vznikajícího ve fotovoltaickém panelu při přeměně světla na elektřinu se nerozptyluje do atmosféry a výrazně snižuje emise CO2.

Největší výstava panelů a baterek

Jako každý rok je součástí Smart Energy Forum výstava, kde se představí více než 35 firem na ploše 3000 m2. Můžete si zde prohlédnout nejvýkonnější panely od LONGI Solar s novou generací HJT článků nebo právě přicházející na trh baterie od AEG Solar.

Jako novinku na výstavě představí společnosti Magna Energy Storage svoji nabíječku elektromobilů, která má v sobě integrovanou baterii značky HE3DA.

VSTUP na výstavu je ZDARMA, ale je nutné se online předem registrovat.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(15)
Petr prochaska
17. říjen 2022, 10:17

Takže kombinace solárních panelů a solárních kolektorů. Pro Itálii možná dobré, ale solární kolektory jsou u nás půl roku nepoužitelné z důvodu nízkých teplot.

Ladislav Novák
18. říjen 2022, 15:26

"...rekuperace tepla vznikajícího ve fotovoltaickém panelu při přeměně světla na elektřinu se nerozptyluje do atmosféry a výrazně snižuje emise CO2."

Tohle tvrzení mi připadá (mírně řečeno) nesrozumitelné, pokud to není jen reklamní blábol.

Richard Vacek
17. říjen 2022, 13:24

Smůla je, že to vyrábí teplo v době, kdy není potřeba.

Láďa
17. říjen 2022, 13:39

Příbuzný to má na střeše rd zbastlené z dvou radiátorů ústředního topeni a od jara skoro do pozdního podzimu má teplou vodu na nádobí a sprchu. Tak že za mne velké +

richie
17. říjen 2022, 15:42

Skuste to prosim trochu viac rozpisat. Kedy nepotrebujete tepu vodu?

Láďa
17. říjen 2022, 15:49

V zimě si samosebou zatopí teplo má zadarmo tedy "jen tři čtvrtě roku" to je špatně?

Richard Vacek
17. říjen 2022, 17:04

Pokud to máte na teplou vodu, tak stačí malá plocha, ale v tom případě to dává elektřiny nula nula nic. Pokud to budete dimenzovat na to, aby bylo elektřiny dostatečně, tak vám teplá voda poleze i ušima.

Až na zimu, kdy nebudete mít ani teplo, ani elektřinu.

richie
17. říjen 2022, 20:06

tak som sa pozrel trochu na tie panely a je to trochu inak ako som si myslel, fotovoltaika sa zda byt so standardnou ucinnostou, ale solarne panely su (zda sa) len ako "chladic" - teda doplnkova funkcia a pravdepodobne s podstatne nizsim vykonom ako standardne vakuove solarne panely .. takze pocas teplejsieho obdobia bude vody asi dost (mozno niekedy az prilis), ale v chladnom obdobi toho vela nezohreju (na rozdiel od vakuovych) ..

richie
17. říjen 2022, 20:36

len by ma este zaujimalo na aku teplotu zohrievaju tu vodu, resp. na aku maju nastaveny limit, pretoze podla mojich info by najvyssiu ucinnost mali pri teplote panelov ~25C, ale to nie je velmi teplota na TUV .. a pri rozumnych (pre bojler) 55~60C uz ucinnost fotovoltaiky moze klesnut aj o ~20% (tu ma snad p.Vanecek, ako specialista, opravi/doplni)

Rejpal
17. říjen 2022, 13:33

To není nic převratného , problém tohoto systému bude s přebytkem tepla v létě a jeho nedostatkem v zimě , nicméně , kdyby toto řešení bylo cenově konkurenceschopné , tak by to bylo i tak výborné , ale podle mě ta tepelná energie bude velmi drahá a na tom to celé skončí.

hlpb
17. říjen 2022, 16:52

Jen informativně: soused si instaloval střešní FVE + baterii v červnu.

Včera 16.10. výroba vlastní EE = 20 kWh, spotřeba domu 25 kWh tzn. včera soběstačnost 80%, dnes zatím 100% soběstačnost + baterie 10 kWh nabitá na max a připravená na večer a noc.

Ladislav Novák
18. říjen 2022, 15:20

Na podzim a v zimě mu to nedodá skoro nic. :-P Takže parazituje na rozvodné soustavě v době největšího nedostatku el. energie.

P.S.: Na jakou cenu vyjde 1 kWh el. energie z takového systému, pokud se rozpočítá do produkce pořizovací cena bez státních dotací a nákladů na údržbu? ;-)

Ondra
17. říjen 2022, 17:20

jo to je hodně vypovídající údaj...kdyby to bylo takhle jednoduchý (výroba - spotřeba)...Do práce nechodí? Každopádně letošní říjen pro FV zatím super, to bezpochyby

hlpb
17. říjen 2022, 18:44

neboj celkovou statistiku vlastní výroby + spotřeby + odebrané energie ze sítě s porovnáním proti období před FVE + baterii určitě uvedu na začátku ledna. Byla to jen ukázka toho, co i v polovině října FVE + baterií dokáže...

Ivan Švančara
18. říjen 2022, 09:11

v rijnu dosiahnut pocas dna vyuzitelnost iba 80%, to je na uterak.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se