Domů
Teplárenství
Závěry kontroly prodejců uhlí – ČOI zjistila pochybení téměř v polovině případů

Závěry kontroly prodejců uhlí – ČOI zjistila pochybení téměř v polovině případů

Česká obchodní inspekce (ČOI) se v druhém pololetí loňského roku zaměřila na prodejce uhlí. Kromě dodržování zásad poctivosti prodeje a dalších povinností byly kontroly zaměřeny rovněž na kvalitativní ukazatele přípustné úrovně znečišťování. Různé formy nedostatků inspekce nalezla ve více než 40 procentech případů.

Z celkem 116 provedených kontrol inspekce objevila pochybení na straně prodejců v 52 případech. Nejčastějším prohřeškem prodejců bylo účtování většího objemu uhlí, než zákazníkům skutečně dodali. Tento druh pochybení inspekce odhalila ve 37 případech, tedy téměř u třetiny prověřovaných prodejců.

„Při kontrolách prodeje uhlí porušovali prodávající nejčastěji zásady poctivosti tím, že dodávali spotřebitelům uhlí v menším objemu, ale účtovali množství paliva, které bylo objednáno. Většina šetření dosud probíhá, pokuty za necelých 40 000 korun byly uloženy pouze v 15 případech, a to za méně závažné správní delikty,“ komentoval výsledky kontroly Mojmír Bezecný, ústřední ředitel České obchodní inspekce.

Další nedostatky prodejců se týkaly zejména poskytování povinných informací při prodeji výrobků (7 případů pochybení) či informování spotřebitelů o ceně nabízených výrobků nebo poskytovaných služeb (6 případů).

V případě kontroly kvality dodávaného uhlí objevila ČOI nedostatky u 5 ze 14 odebraných vzorků hnědého uhlí, jejichž zrnitost neodpovídala deklarovaným parametrům. Podle ředitele Bezecného budou kontroly vzhledem k vysokému procentu zjištěných nedostatků a rostoucímu počtu stížností ze strany spotřebitelů pokračovat i v letošním roce.

Zdroj úvodní fotografie: Timitrius

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.