Domů
Společnosti ve světě
Nissan v Evropě předvedl testování autonomního auta v provozu

Nissan v Evropě předvedl testování autonomního auta v provozu

Nissan předvedl médiím testování svého reálného prototypu autonomního vozu nové generace. Předváděcí akce se konala v Londýně, kde si zúčastnění mohli vyzkoušet jízdu v autě bez řidiče.

Jedná se o první událost, kdy automobilka Nissan demonstrovala své poslední technologie autonomního řízení na veřejných evropských silničních komunikacích. Nissan již předvedl testování v běžném provozu v Japonsku a ve Spojených státech, kde chtěl názorně předvést jednoduchost užití autonomního řízení v běžném provozu.

Účastníci akce si mohli na předních i zadních sedadlech vychutnat multisenzorovou datovou fúzi, která díky společnému využití radaru, laserového skeneru a kamer v kombinaci s pokročilými algoritmy a výpočetními jednotkami umožňuje autonomní pohyb v provozu. Všechny tyto senzory pomáhají automobilu v samostatném pohybu jak na dálnicích, tak v městském či v mimoměstském provozu.

Postupné nasazení technologie do běžného provozu

Londýnský test následuje nedávné prohlášení, že jak nový model Qashqai, tak Nissan Leaf, jež mají přijít v blízké budoucnosti, budou vybaveny autonomní řídící technologií ProPILOT, která bude umožňovat samostatný pohyb na dálnici v jednom jízdním pruhu.

V minulém roce představil Nissan v Japonsku nový model Serena, který by měl být jako první automobil technologií ProPILOT vybaven. V prosinci autonomní řízení ProPILOT v Nissanu Serena dokonce vyhrálo v Japonsku cenu za inovaci v automobilovém průmyslu.

V rámci plánů Nissan Intelligent Mobility by po autonomním řízení v jednom pruhu měl následovat dálniční pohyb ve více pruzích. Další metou autonomního řízení by mělo být autonomní řízení v městském provozu, následované pomyslnou třešničkou na dortu v podobě plně autonomního řízení.

Zdroj úvodní fotografie: wikimedia.org

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se