Domů
Společnosti ve světě
RWE zvažuje rozdělení na dvě společnosti

RWE zvažuje rozdělení na dvě společnosti

Agentura Reuters informovala o možném rozdělení německé energetické společnosti RWE. Společnost, která se letos stala nejhůře hospodařící společností v Německu v rámci skupiny největších tuzemských firem, se chce více soustředit na mimoevropské trhy. Aktuálně je společnost ve ztrátě 26 miliard euro.

V Německu se cena za silovou elektřinu propadla téměř na polovinu od začátku roku 2012 a momentálně se pohybuje kolem ceny 29,35 euro za MWh. Takto nízká cena elektřiny přibližuje marže společnosti RWE na tak nízkou úroveň, kdy bude ekonomicky výhodnější elektrárny zavřít.

Další německý energetický gigant E.ON se minulý rok rozhodl k rozdělení na dvě společnosti. Jedna bude přednostně orientovaná na obnovitelné zdroje a druhá na konvenční zdroje energie. Na schůzi v Dubaji generální ředitel RWE Peter Terium nevyloučil tento krok i pro RWE, pokud se ceny ještě sníží.

Zisk RWE by se měl tvořit mimo Evropu

Tlak na německé společnosti se zvýšil s obavami o schopnost zajistit dostatek financí na zaplacení plánovaného uzavření německých jaderných elektráren. Ty by měly být všechny uzavřeny do roku 2022.

Generální ředitel RWE navíc v prohlášení objasnil budoucí plány společnosti. RWE bude rozvíjet své aktivity mimo Evropu, aby kompenzovalo ztráty z odvětví klasických zdrojů energie. Terium poté označil Střední Východ, severní Afriku a Turecko za budoucí tvůrce zisku RWE. Společnost se bude poohlížet například i po solárních a větrných projektech v Egyptě.

Autor úvodního obrázku: glasseyes view 

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.