Domů
Společnosti
ČEPS loni klesl zisk před zdaněním na 3,4 miliardy Kč, výnosy a investice rostly

ČEPS loni klesl zisk před zdaněním na 3,4 miliardy Kč, výnosy a investice rostly

Společnosti
1 komentář
9. duben 2021, 10:56
ČTK

Provozovateli tuzemské energetické přenosové soustavy ČEPS loni meziročně klesl zisk před zdaněním o 15,8 procenta na 3,4 miliardy korun. Stouply naopak celkové výnosy, proti roku 2019 o téměř 13 procent na 28,3 miliardy korun. Do rozvoje a modernizace přenosové soustavy firma investovala 5,9 miliardy korun, zhruba o 800.000 Kč více než předloni. Vyplývá to z údajů dnešní tiskové zprávy firmy, které ČTK porovnala s čísly za předloňský rok.

Společnost upozornila, že jako regulovaný subjekt může dosáhnout pouze úrovně zisku stanovené regulačními parametry, které určuje Energetický regulační úřad (ERÚ). Mezi regulované parametry patří povolené náklady, odpisy a zisk. Pokud se dosažená skutečnost v některém roce odchyluje od stanovených hodnot, jsou určeny korekční faktory, které budou zahrnuty do regulačních parametrů v následujícím období. Ovlivňují tak hospodářské výsledky firmy s dvouletým posunem.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Petr
10. duben 2021, 12:33

ČEPS by měl v této době pořádně rozjet investice. Když neví co by, může se rozšířit do oblastí příprav velkých uzlů pro rychlonabíjení elektroaut u dálnic a na výpadovkách z krajských měst.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se