Domů
Společnosti
ČEPS spustila nový Vyjadřovací portál
Ad
Zdroj: ceps.cz

ČEPS spustila nový Vyjadřovací portál

Provozovatel přenosové soustavy spustil začátkem roku 2021 na svých webových stránkách aplikaci Vyjadřovací portál. Jejím prostřednictvím lze podávat žádosti o sdělení o poloze sítí, žádosti o stanovisko do řízení a žádosti o souhlas s činností v ochranném pásmu. Proces podávání i zpracovávání žádostí se tak urychlil a zefektivnil.

Společnost ČEPS přijímá žádosti o sdělení o poloze sítí, o stanovisko do řízení a o souhlas s činností v ochranném pásmu v elektronické podobě, kromě tradiční „papírové“, již od roku 2012. V nedávné době učinila v digitalizaci procesu vyjadřování další významný krok – aplikaci příjmu žádostí zmodernizovala a 1. ledna 2021 ji spustila na svých webových stránkách pod názvem Vyjadřovací portál.

Nový vyjadřovací portál od společnosti ČEPS, a.s.

Podání žádosti přes nový Vyjadřovací portál probíhá vyplněním potřebných údajů v šesti jednoduchých krocích. Pokud nenastane střet s technickou infrastrukturou či rozvojovým záměrem ČEPS, obdrží žadatel automatické vyjádření na kontaktní e-mail do 15 minut. V případě uvedeného střetu automaticky připravené vyjádření kontrolují a e-mailem odesílají příslušní pracovníci ČEPS. Zcela tak odpadá zasílání vyjádření „papírovou“ formou. Postupem podání žádosti uživatele portálu provede video návod.

Zavedením Vyjadřovacího portálu jsme urychlili a zefektivnili proces podávání a vyřizování žádostí. Přijaté žádosti jsou zpracovávány i nadále zdarma a v neomezeném počtu, portál navíc přináší řadu výhod, jako jsou rozšířené možnosti lokalizace a zakreslení zájmového území či automatická detekce parcel dotčených zakresleným polygonem. V případě registrace uživatele se pak výrazně zrychlí zadávání dalších žádostí, říká ředitel sekce Správa energetického majetku ČEPS Jiří Hrbek.

Podatelna Vyjadřovacího portálu je k dispozici na webových stránkách www.ceps.cz v záložce Pro veřejnost (přímý odkaz https://vp.ceps.cz/).

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(4)
PetrV
20. leden 2021, 18:25

Hlavně ať nepindají nesmysly a nezamlčují pravdu o blackoutu 8.1. A prosazují zájmy spotřebitele, ne zelených zlodějů OZE.

Jestli zdraží regulační složku, tak ať to dají ze svých odměn. Nejsem zvědavý na německý komunismus.

pr
20. leden 2021, 18:52

Jak zbytečný portál! Zcela zbytečné vyjádření v případě "Pokud nenastane střet s technickou infrastrukturou"!

Tvůrci energetického zákona stanovili lhůtu do roku 2017 pro zápis věcného břemene do KN. Čecháčkovsky to bylo ze strany energetických společností sabotováno. A teď takovýto opruz.

ijn
20. leden 2021, 19:58

zmírnit hrozby BlackOutu neřeší, populistické nesmysly jim stačí, to jsou opradu stratégové k pohledání, ale co naplat, to je dnes v celém státě na důležitých funkcích běžné,.....nemá cenu se vzrušovat dvoudenní BO a skoncovat s psychopaty ve vedení státu!!!

T
20. leden 2021, 20:29

Urad pro urad,dalsi umele vytvorene pracovni misto,ktere nic neprodukuje.Kolik spolkne rocne nakladu?

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se