Domů
Společnosti
ČEPS spustila nový Vyjadřovací portál
Ad
TR Vítkov - impulzní zkoušky GIS
Zdroj: ceps.cz

ČEPS spustila nový Vyjadřovací portál

Provozovatel přenosové soustavy spustil začátkem roku 2021 na svých webových stránkách aplikaci Vyjadřovací portál. Jejím prostřednictvím lze podávat žádosti o sdělení o poloze sítí, žádosti o stanovisko do řízení a žádosti o souhlas s činností v ochranném pásmu. Proces podávání i zpracovávání žádostí se tak urychlil a zefektivnil.

Společnost ČEPS přijímá žádosti o sdělení o poloze sítí, o stanovisko do řízení a o souhlas s činností v ochranném pásmu v elektronické podobě, kromě tradiční „papírové“, již od roku 2012. V nedávné době učinila v digitalizaci procesu vyjadřování další významný krok – aplikaci příjmu žádostí zmodernizovala a 1. ledna 2021 ji spustila na svých webových stránkách pod názvem Vyjadřovací portál.

Nový vyjadřovací portál od ČEPS, a.s.
Nový vyjadřovací portál od společnosti ČEPS, a.s.

Podání žádosti přes nový Vyjadřovací portál probíhá vyplněním potřebných údajů v šesti jednoduchých krocích. Pokud nenastane střet s technickou infrastrukturou či rozvojovým záměrem ČEPS, obdrží žadatel automatické vyjádření na kontaktní e-mail do 15 minut. V případě uvedeného střetu automaticky připravené vyjádření kontrolují a e-mailem odesílají příslušní pracovníci ČEPS. Zcela tak odpadá zasílání vyjádření „papírovou“ formou. Postupem podání žádosti uživatele portálu provede video návod.

Zavedením Vyjadřovacího portálu jsme urychlili a zefektivnili proces podávání a vyřizování žádostí. Přijaté žádosti jsou zpracovávány i nadále zdarma a v neomezeném počtu, portál navíc přináší řadu výhod, jako jsou rozšířené možnosti lokalizace a zakreslení zájmového území či automatická detekce parcel dotčených zakresleným polygonem. V případě registrace uživatele se pak výrazně zrychlí zadávání dalších žádostí, říká ředitel sekce Správa energetického majetku ČEPS Jiří Hrbek.

Podatelna Vyjadřovacího portálu je k dispozici na webových stránkách www.ceps.cz v záložce Pro veřejnost (přímý odkaz https://vp.ceps.cz/).

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(4)
PetrV
20. leden 2021, 18:25

Hlavně ať nepindají nesmysly a nezamlčují pravdu o blackoutu 8.1. A prosazují zájmy spotřebitele, ne zelených zlodějů OZE.

Jestli zdraží regulační složku, tak ať to dají ze svých odměn. Nejsem zvědavý na německý komunismus.

pr
20. leden 2021, 18:52

Jak zbytečný portál! Zcela zbytečné vyjádření v případě "Pokud nenastane střet s technickou infrastrukturou"!

Tvůrci energetického zákona stanovili lhůtu do roku 2017 pro zápis věcného břemene do KN. Čecháčkovsky to bylo ze strany energetických společností sabotováno. A teď takovýto opruz.

ijn
20. leden 2021, 19:58

zmírnit hrozby BlackOutu neřeší, populistické nesmysly jim stačí, to jsou opradu stratégové k pohledání, ale co naplat, to je dnes v celém státě na důležitých funkcích běžné,.....nemá cenu se vzrušovat dvoudenní BO a skoncovat s psychopaty ve vedení státu!!!

T
20. leden 2021, 20:29

Urad pro urad,dalsi umele vytvorene pracovni misto,ktere nic neprodukuje.Kolik spolkne rocne nakladu?

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se