Po krátké době druhý úspěch má plzeňská Doosan Škoda Power ve Spojených státech. Poté, co minulý týden získala první kontrakt na parní turbínu pro paroplynovou elektrárnu do města Lansing v Michiganu, dodá díly a servis pro největší americkou paroplynovou elektrárnu v Midlandu ve stejném státě federace. Plzeňské strojírny a sesterská Doosan Turbomachinery Services podepsaly smlouvu s Midland Cogeneration Venture (MCV), která stejnojmenný zdroj, přestavěný z nedokončené jaderné elektrárny, spravuje. ČTK to dnes řekl mediální zástupce Doosanu Ondřej Činčura. Hodnotu zakázky firma nezveřejnila.

"Pro plzeňského výrobce turbín představuje kontrakt nejen možnost expanze na nový trh v USA, ale také do segmentu plynových turbín," uvedl.

Doosan dodá nové rotory plynových turbín, fungující rotory opraví a zajistí jejich servis.

"Díky spojenectví firem skupiny bylo možné nabídnout kompletní řešení nejen pro dodávku nových rotorů, ale také celkové zhodnocení zbytkové životnosti rotorů," řekl Činčura.

[caption id="attachement_24036" align="aligncenter" width="1024"]parní turbína škoda doosan powerIlustrační foto[/caption]

Doosan dodá čtyři nové rotory a další kompletně opraví. Každý rotor je svařený z 11 částí, které dohromady váží přes 27 tun a měří 6,5 metru.

"Při přípravě výkresů bylo nutné rotor podélně rozříznout a naskenovat, abychom získali naprosto přesný tvar vnitřních dutin a závěsů lopatek," uvedl Adam Bajer z plzeňských strojíren.

Elektrárna MCV vznikla přestavbou nedokončené jaderné elektrárny. Namísto reaktorů byla osazena 12 plynovými turbínami o výkonu 97 MW. Ty zajišťují dodávku páry pro instalovanou parní turbínu 435 MW. Všechny turbíny mohou nepřetržitě vyrábět 1633 MW elektřiny.

[caption id="attachement_14955" align="aligncenter" width="1024"]Parní turbína s levitujícím rotoremIlustrační foto[/caption]

Plzeňský výrobce a dodavatel zařízení pro elektrárny má více než stoletou tradici výroby parních turbín. Od konce roku 2009 je členem jihokorejské skupiny Doosan. Vyrábí a dodává parní turbíny od tří do 1200 MW.

Využívají je paroplynové, fosilní, jaderné, kogenerační a solární elektrárny i spalovny biomasy. Podnik téměř s desetinovým podílem na světovém trhu parních turbín utržil v roce 2017 šest miliard korun.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *