Pražská teplárenská se odvolala proti pokutě od ERÚ

DomůTeplárenstvíPražská teplárenská se odvolala proti pokutě od ERÚ

Pražská teplárenská nesouhlasí s rozhodnutím Energetického regulačního úřadu (ERÚ), podle kterého má zaplatit pokutu za to, že v roce 2011 měla stanovit na levém břehu Vltavy nepřiměřené ceny tepla. Společnost se proti rozhodnutí odvolala. ČTK to dnes sdělil její mluvčí Radek Ježdík. Podle serveru Dotyk činí pokuta 240 milionů korun.

„Proti rozhodnutí jsme se odvolali, protože jsme přesvědčeni o správnosti našeho stanoviska, že k žádnému porušení nedošlo. Jsme zklamáni, že ERÚ naši argumentaci v rámci prvostupňového řízení ignoroval,“ uvedl Ježdík.

Z věcného hlediska je podle něj rozhodující, že ceny tepla v Praze byly vždy přiměřené a pro odběratele atraktivní.

„Dlouhodobě patří k celorepublikovému průměru,“ doplnil Ježdík.

Podle Dotyku měla Pražská teplárenská jako dominantní distributor tepla v hlavním městě údajně v roce 2011 předražit dodávky zákazníkům připojeným k lokálním plynovým výtopnám. Celkem 120 milionů Kč by firma měla vrátit poškozeným klientům, dalších 120 milionů korun je pokuta za předražení, uvedl web.

„V současné době již tyto lokální plynové zdroje na levém břehu Vltavy neprovozujeme,“ dodal Ježdík.

Pražská teplárenská je z hlediska počtu provozovaných zařízení jednou z největších teplárenských společností v Česku. Aktivity společnosti jsou soustředěny na hlavní město a přilehlé oblasti.

V Praze firma dodává teplo pro více než 224 000 domácností, administrativních budov, průmyslových podniků, školských a zdravotnických zařízení a dalších subjektů.

Hlavním akcionářem Pražské teplárenské je společnost NPTH, která patří do Energetického a průmyslového holdingu (EPH), jehož největšími akcionáři jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.