Domů
Události
Aktuálně: Opravdu solární panely nefungují a na záruky se nelze spolehnout?
Ad
Zdroj: HW Engineering GmbH
Zdroj: HW Engineering GmbH

Aktuálně: Opravdu solární panely nefungují a na záruky se nelze spolehnout?

V české solární branži nastal minulý týden velký rozruch kvůli „velmi kontroverznímu článku v deníku DNES“. Důvodem jsou „neověřené informace“ o nekvalitě českých fotovoltaikých elektráren a špatné kvalitě panelů. Co na kvalitu panelů říkají přední světoví odborníci, kteří vystoupí v Praze za několik dní na konferenci Smart Energy Forum?

Zdroj: Smart Energy Forum

Informace od předních expertů

Opravdu záruku na panely nefungují? Jaká je reálná degradace panelů z FVE postavených v Česku v době boomu před 13 lety a v současnosti? Co na kvalitu panelů říkají přední experti z řad nezávislých testovacích institucí a předních světových výrobců?

O výše uvedených tématech můžete diskutovat již v polovině října v Praze na konferenci Smart Energy Forum za účasti těchto předních expertů:

Radovan Kopecek, Managing Director Advanced Cell Concepts at ISC Konstanz & Member Board Of Directors at European Solar Manufacturing Council (ESMC)

Radovan je renomovaným světovým expertem na problematiku vývoje solárních článků a panelů a má „české kořeny“

George Touloupas - Senior Director of Technology and Quality, Solar and Storage z nezávislé poradenské a testovací agentury Clean Energy Associates (CEA)

George se specializuje na problematiku „optimalizaci dodávek a testování panelů“ pro velké fotovoltaické elektrárny na světě

▪ Peter Grumlik, CEO, GBC Solino s.r.o., která patří k největším distributorům FV komponentů v česku

Peter ve své přednášce popíše 17- leté zkušenosti s testováním FV panelů v reálných podmínkách českých FVE

Jak se na konferenci registrovat a získat slevu?

Registrace  na konferenci probíhá online na tomto odkazu.

Při registraci v termínu do 30. září platí 17% sleva!

Největší výstava fotovoltaických panelů se vstupem ZDARMA

Součástí Smart Energy Forum je největší výstava v Česku zaměřená na fotovoltaické panely a baterie. Letos se na výstavě bude prezentovat rekordní množství 85 výrobců a distributorů na svých stáncích.

Výstava probíhá ve dnech 17.-18. října 2023 v prostorách O2 universum v Praze. Vstup na výstavu je ZDARMA, ale registrovat se musíte předem online na tomto odkazu.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Pravoslav Motyčka
26. září 2023, 19:18

Fotovoltaické panely jsou zboží jako každé jiné , můžete si koupit kvalitní a nebo nekvalitní. Asi nejdůležitější je vynechat výrobce mimo Čínu , pokud tedy nechcete kupovat něco, co je dnes už dávno překonané.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se