Domů
Elektřina
Export uhlí z USA byl loni nejnižší od roku 2006, dosáhl 49,2 mil. tun

Export uhlí z USA byl loni nejnižší od roku 2006, dosáhl 49,2 mil. tun

Export koksovatelného a energetického černého uhlí z USA dosáhl v loňském roce 49,2 milionů tun, což je zhruba o 27 % méně než v roce 2015. Nízký export je důsledkem nízké ceny černého uhlí na světových trzích, která v první polovině loňského roku spadla až na devítiletá minima. S rostoucí cenou v druhé polovině roku 2016 začal export z USA opět růst.

Spojené státy americké si v loňském roce připsaly nejnižší export uhlí od roku 2006. Podle zahraničního serveru Platts dosáhl celkový export koksovatelného a energetického (bitumenového a sub-bitumenového) černého uhlí z USA zhruba 49,2 milionů tun a meziročně tak poklesl o 26,9 %.

Díky rostoucí ceně černého uhlí na světových trzích v druhé polovině roku 2016 americký export v posledních měsících začal významně posilovat a v prosinci dosáhl 7,2 milionů tun, což byl největší měsíční export od října 2014. Ve srovnání s listopadem došlo v prosinci k téměř 21% nárůstu a ve srovnání s říjnem 2015 dokonce k nárůstu o 63,6 %.

Největším dovozcem bylo Nizozemsko

Většinu amerického vývozu černého uhlí představoval v loňském roce export koksovatelného uhlí, který dosáhl 37,1 milionů tun, tedy zhruba 75 % celkového exportu.

Největším dovozcem koksovatelného černého uhlí z USA byla v roce 2016 Brazílie, která importovala 6,2 milionů tun, což bylo o 0,6 milionu tun více než v roce 2015. Druhým největším dovozcem amerického koksovatelného uhlí bylo Nizozemsko s importem 3,7 milionů tun.

Nizozemsko bylo zároveň s 5,5 miliony tun největším dovozcem amerického bitumenového uhlí. Ve srovnání s rokem 2015 tak do země tulipánů putovalo o 2,2 milionů tun bitumenového uhlí méně. Dalšími velkými dovozci bitumenového uhlí byly Indie (2,4 milionů tun) a Německo (1,7 milionů tun).

Export sub-bitumenového uhlí, který dosáhl v roce 2016 2,3 milionů tun, mířil z velké části do Mexika (1,6 milionů tun). Druhým největším dovozcem byla Jižní Korea, která importovala z USA 0,4 milionu tun tohoto uhlí.

Štítky:USAuhlí

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.