Domů
Úřady a instituce
Praha chce v 6 školách zahájit pilotní projekt energetických úspor
Zdroj: publicdomainpictures.net

Praha chce v 6 školách zahájit pilotní projekt energetických úspor

Praha zamýšlí v rámci šesti škol spustit pilotní projekt energetických úspor. Město si nyní nechá vypracovat projekty, následně se rozhodne, zda je realizuje. Vytvoření projektové dokumentace vyjde na asi 34 milionů korun. Po dnešním jednání rady to novinářům řekla radní Irena Ropková (ČSSD). Kolik by stálo následné zavedení úspor, není jasné. Část peněz chce Praha získat z evropských fondů.

„Po rekonstrukci dosáhnou opravené budovy, z nichž některé jsou v současnosti již v kritickém stavu, snížení spotřeby primární energie o více jak 50 procent při využití obnovitelných zdrojů energie nebo účelového nakládání s dešťovou vodou,“ řekla Ropková.

Pro pilotní projekt vytipoval magistrát společně s Vysokou školou báňskou třináct budov v šesti školách. Mezi nimi jsou například Střední odborná škola stavební a zahradnická v Učňovské ulici, Střední škola elektrotechniky v Jesenické ulici nebo Gymnasium Postupická.

„Na všech těchto školách by měly být zahájeny projektové přípravy a následně se rozhodneme, jestli budeme realizovat,“ řekla Ropková.

Ilustrační foto

Radní dnes rovněž projednali záměr rekonstrukce základních škol v Kolovratech a Uhříněvsi. Město si nechá vypracovat projekty oprav. Důvodem plánované rekonstrukce je zvýšení počtu míst ve třídách.

Peníze na opravy chce Ropková městským částem dát například v rámci rozdělování více než miliardové investiční rezervy, kdy městu může každá radnice zaslat až tři návrhy.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.