Domů
Obnovitelné zdroje
Spojené státy americké mají svoji první offshore větrnou turbínu
Offshore větrné elektrárny

Spojené státy americké mají svoji první offshore větrnou turbínu

Instalace první z celkových pěti plánovaných turbín větrné farmy Block Island byla tento týden dokončena. Jde o historický okamžik, protože se jedná o první offshore větrnou turbínu v USA. Větrný park Block Island má být spuštěn ještě tento rok.

První offshore větrná farma roste u východního pobřeží poblíž ostrova Block Island. Plánována je instalace pěti turbín o celkovém výkonu 30 MW. Dodavatelem soustrojí o výkonu 6 MW je GE Renewable Energy. Podle generálního ředitele společnosti se GE zaměří na offshore aplikace s cílem dosáhnout nižších nákladů na výrobu elektrické energie.

První turbína u Block Islandu byla dokončena tento týden a dostalo se jí velké pozornosti. O historicky první instalaci na moři informovala mimo jiné i guvernérka Rhode Islandu prostřednictvím Twitteru.

Větrná farma bude dokončena a připojena do sítě ještě letos. Ročně by měla vyrobit 125 GWh elektrické energie.

Minulý měsíc informovala ČTK o plánech na výstavbu dalšího parku u Rhode Islandu. Mělo by jít o 15 turbín s výkonem 6 MW. Nový park by tak byl třikrát větší než ten rozestavěný u Block Islandu.

Podle společnosti Global Wind Energy Council je více než 91 % současného globálního instalovaného výkonu větrných elektráren na moři v severní Evropě. Americké Ministerstvo energetiky odhaduje potenciál svých offshore elektráren na 4 000 GW.

Zdroj úvodní fotografie: Deepwater Wind

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se