Domů
Obnovitelné zdroje
Stát New York pokračuje v rozvoji offshore větrné energetiky

Stát New York pokračuje v rozvoji offshore větrné energetiky

V prosinci proběhne aukce na pronájem další oblasti vhodné k výstavbě offshore větrného parku u pobřeží státu New York nedaleko Long Islandu. New York se tak snaží jít naproti ambicióznímu cíli: podílu 50 % obnovitelných zdrojů (na domácí poptávce) do roku 2030, definovaném v New York’s Clean Energy Standard.

Dne 15. prosince pořádá U. S. Department of Interior’s Bureau of Ocean Energy Management (BOEM) aukci na pronájem oblasti, při pobřeží New Yorku, o velikosti téměř 320 kilometrů čtverečních. Aukce se zúčastní celkem 14 společností, které jsou k tomu právně, technicky a finančně způsobilé.

Za zmínku stojí, že aukce se zúčastní i New York State Energy Reasearch and Development Authority (NYSERDA), která dostala mandát k účasti od federální vlády, jako zatím první státní entita. Pokud v aukci uspěje, chce zajistit aby výstavba offshore větrné elektrárny byla realizována za co nejnižší náklady pro zákazníky.

„Rozvoj rozsáhlých offshore větrných zdrojů u pobřeží Long Islandu bude dále posilovat pozici New Yorku v čele čisté energetické revoluce. Možnost NYSERDA účastnit se aukce pro rozvoj čistých zdrojů je důkazem naší snahy nejen zajistit čistou a dostupnou energii pro naše občany, ale také vybudovat prosperující ekonomiku těchto zdrojů,“ řekl guvernér státu New York Andrew M. Cuomo.

Plán rozvoje offshore větrné energetiky

Stát New York vydal na konci září takzvaný New York State Offshore Wind Blueprint, což je plán, jak podpořit rozvoj offshore větrných parků podél svého pobřeží. V tomto plánu je stanovena geografická oblast (viz obrázek – bílá čára), ve které bude zkoumán potenciál využití větrné energie, zejména z hlediska připojení k síti, nákladům a přínosům státu New York. Celkový potenciál je odhadován na 39 GW.

(Zdroj: New York State Offshore Wind Blueprint)
(Zdroj: New York State Offshore Wind Blueprint)

Oblast, které se týká v úvodu zmíněná prosincová aukce, je vyznačena na mapce zelenou barvou. Dále je na obrázku vyobrazena oblast „Deepwater WinD Lease Area“, kde již první offshore větrná elektrárna stojí, jak jsme informovali zde.

Zdroj úvodní fotografie: New York State Energy Reasearch and Development Authority

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se