Domů
Větrné elektrárny
Vattenfall postaví největší dánský offshore větrný park s nejlevnější energií
horns rev 3

Vattenfall postaví největší dánský offshore větrný park s nejlevnější energií

V roce 2015 vyhrál Vattenfall tendr na výstavbu offshore větrného parku Horns Rev 3, když v konkurenci čtyř kandidátů uspěl s nejnižší nabídkou. Nyní je Vattenfall připraven výstavbu největší dánské offshore větrné elektrárny zahájit. Do provozu by měla být uvedena v roce 2018.

Do tendru na výstavbu Horns Rev 3 se kromě Vattenfallu přihlásil Statoil, E.ON a DONG Energy. Vattenfall svojí nabídkou 10,31 eurocentů za kilowatthodinu předčil nejen konkurenty ve výběrovém řízení, ale veškeré offshore větrné elektrárny na světě. Horns Rev 3 se stane offshore větrným parkem s nejlevnější větrnou energií na světě.

„Horns Rev 3 je pro nás skutečným milníkem. Jasně ukazuje, že konkurenční prostředí je vhodným nástrojem jak výrazně snížit náklady na offshore větrnou energii.“

Gunnar Groebler, vedoucí Vattenfall Wind

Investiční náklady přesáhnou 1 miliardu eur

Nyní je Vattenfall připraven zahájit výstavbu největší offshore větrné elektrárny v Dánsku. Park o výkonu 400 MW bude tvořen padesáti turbínami MHI Vestas. Stejný typ turbín bude použit i na největším belgickém větrném parku. Podle Vattenfallu přesáhnou celkové investice hodnotu 1 miliardy eur.

„Horns Rev 3 je důležitou součástí našich plánů v oblasti větru, zejména se zaměřením na offshore větrné farmy. Horns Rev 3 je jasným signálem pro celý svět, že strategií Vattenfallu jsou  nové investice do obnovitelných zdrojů a růst ve větrné energetice.“

Magnus Hall, president a výkonný ředitel Vattenfall

Horns Rev 3 bude spuštěn v roce 2018 a bude schopen dodat dostatek elektrické energie pro 400 000 dánských domácností.

„Vattenfall podporuje kompletní přechod k obnovitelným zdrojům energie a přijímá tuto výzvu navzdory současným nízkým cenám elektřiny a přebytku instalovaného výkonu.“

Magnus Hall, president a výkonný ředitel Vattenfall

Vattenfall aktuálně vlastní okolo 2 200 MW ve větrných elektrárnách. Na moři má více než 1 000 offshore větrných turbín o celkovém výkonu 1 300 MW.

Zdroj úvodní fotografie: Vattenfall

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Frank
6. červen 2016, 11:20

Moc pěkná fotka, je z ní naprosto zjevné, že větrné elektrárny nemají naprosto žádný vliv na okolní prostředí a proto si " atmosférické jevy" posledních let nemusíme spojovat zrovínka s tímto vlivem člověka :)

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516