Domů
Větrné elektrárny
Vattenfall postaví největší dánský offshore větrný park s nejlevnější energií

Vattenfall postaví největší dánský offshore větrný park s nejlevnější energií

V roce 2015 vyhrál Vattenfall tendr na výstavbu offshore větrného parku Horns Rev 3, když v konkurenci čtyř kandidátů uspěl s nejnižší nabídkou. Nyní je Vattenfall připraven výstavbu největší dánské offshore větrné elektrárny zahájit. Do provozu by měla být uvedena v roce 2018.

Do tendru na výstavbu Horns Rev 3 se kromě Vattenfallu přihlásil Statoil, E.ON a DONG Energy. Vattenfall svojí nabídkou 10,31 eurocentů za kilowatthodinu předčil nejen konkurenty ve výběrovém řízení, ale veškeré offshore větrné elektrárny na světě. Horns Rev 3 se stane offshore větrným parkem s nejlevnější větrnou energií na světě.

„Horns Rev 3 je pro nás skutečným milníkem. Jasně ukazuje, že konkurenční prostředí je vhodným nástrojem jak výrazně snížit náklady na offshore větrnou energii.“

Gunnar Groebler, vedoucí Vattenfall Wind

Investiční náklady přesáhnou 1 miliardu eur

Nyní je Vattenfall připraven zahájit výstavbu největší offshore větrné elektrárny v Dánsku. Park o výkonu 400 MW bude tvořen padesáti turbínami MHI Vestas. Stejný typ turbín bude použit i na největším belgickém větrném parku. Podle Vattenfallu přesáhnou celkové investice hodnotu 1 miliardy eur.

„Horns Rev 3 je důležitou součástí našich plánů v oblasti větru, zejména se zaměřením na offshore větrné farmy. Horns Rev 3 je jasným signálem pro celý svět, že strategií Vattenfallu jsou  nové investice do obnovitelných zdrojů a růst ve větrné energetice.“

Magnus Hall, president a výkonný ředitel Vattenfall

Horns Rev 3 bude spuštěn v roce 2018 a bude schopen dodat dostatek elektrické energie pro 400 000 dánských domácností.

„Vattenfall podporuje kompletní přechod k obnovitelným zdrojům energie a přijímá tuto výzvu navzdory současným nízkým cenám elektřiny a přebytku instalovaného výkonu.“

Magnus Hall, president a výkonný ředitel Vattenfall

Vattenfall aktuálně vlastní okolo 2 200 MW ve větrných elektrárnách. Na moři má více než 1 000 offshore větrných turbín o celkovém výkonu 1 300 MW.

Zdroj úvodní fotografie: Vattenfall

Komentáře

(1)

Frank

6. červen 2016, 11:20

Moc pěkná fotka, je z ní naprosto zjevné, že větrné elektrárny nemají naprosto žádný vliv na okolní prostředí a proto si " atmosférické jevy" posledních let nemusíme spojovat zrovínka s tímto vlivem člověka :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.