Domů
Akumulace energie
V Británii postaví 200 MW v bateriích pro regulaci frekvence

V Británii postaví 200 MW v bateriích pro regulaci frekvence

Britský provozovatel přenosové soustavy (TSO) National Grid zveřejnil 8 projektů bateriových úložišť, které získají kontrakt na poskytování podpůrných služeb. Mezi úspěšnými uchazeči jsou EDF Energy, E.On či Vattenafall.

V průběhu následujících dvou let bude mít National Grid nově k dispozici 200 MW výkonu v bateriových Li-Ion úložištích pro regulaci frekvence. Celková hodnota všech osmi kontraktů je téměř 66 milionů liber (2,1 mld. Kč).

S rostoucím začleňováním OZE do soustavy je udržování požadované kvality elektřiny v síti stále náročnější, požadavky na rychlejší reakční doby a vysokou flexibilitu zdrojů zajišťujících podpůrné služby jsou teď aktuálnější než kdy dříve. To jsou také důvody, které vedly britského TSO pro zařazení bateriových úložišť do svého portfolia dodavatelů podpůrných služeb.

Bateriové systémy jsou instalovány u existujících elektráren. Zdroj: www.steag-energyservices.com

Regulace frekvence stojí ročně National Grid 160 až 170 milionů liber (5,1 až 5,4 mld. Kč). Od začlenění baterií do sytému regulaci si britský TSO slibuje úspory 200 milionů liber (6,3 mld. Kč) v průběhu čtyř let a snadnější začlenění intermitentních obnovitelných zdrojů do soustavy.

Všechny projekty, které v tendru uspěly, musí své zdroje připojit do soustavy do dubna 2018. Vybrané projekty vyhrály především kvůli nabídnuté ceně, v úvahu byla ale také brána i dostupnost výkonů, která je u většiny zdrojů 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

„Použitá technologie v úspěšných projektech dokazuje naši schopnost spolupracovat s energetickým sektorem a posouvat v před jeho možnosti. Věřím, že ukládání energie má co nabídnout, pokud jde o flexibilní energetické systémy budoucnosti. Právě otvíráme novou a vzrušující kapitolu energetiky,“ prohlásil k výsledkům tendru ředitel National Grid  Cordi O’Hara.

Úspěch slaví tradiční společnosti i menší hráči

EDF Energy Renewables získalo největší samostatný kontrakt v hodnotě 12 milionů liber (380 mil. Kč) na výstavbu bateriového úložiště o výkonu 49 MW u své uhelné a plynové elektrárny ve West Burton v hrabství Nottinghamshire.

Vattenfall získal kontrakt na výstavbu 22MW bateriového úložiště v blízkosti svého větrného parku Pen y Cymoedd ve Walesu. E.On pak postaví 10MW úložiště u své biomasové elektrárny v Blackburn Meadows nedaleko Sheffieldu.

Další úspěšní uchazeči byly společnosti Low Carbon, Element Power, RES and Belectric.

Podrobnosti o tendru v angličtině je možné nalézt zde.

Zdroj ilustračního obrázku: http://aesenergystorage.com/

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.