Domů
Čistá mobilita
Audi představilo nové elektrické SUV, chce konkurovat Modelu X od Tesly

Audi představilo nové elektrické SUV, chce konkurovat Modelu X od Tesly

Německý výrobce luxusních automobilů Audi v pondělí představil svoje nové elektrické SUV, a to přímo na rodné půdě svého rivala Tesly. Audi rovněž zdůraznilo spolupráci se společností Amazon v oblasti nabíjení, čímž usnadní nástup svého e-tron modelu díky lepší dostupnosti domácích dobíjecích stanic.

Audi e-tron je SUV střední velikosti a bude ve Spojených státech nabízeno již od příštího roku.

Trh s luxusními elektromobily expanduje a každá z evropských prémiových značek, ať už se jedná o Audi, Daimler, BMW, Volvo či Jaguar Land Rover, se snaží ukousnout co největší část trhu, kterému v současnosti dominuje právě Tesla.

Zastoupení Audi doufá, že vůz přebere přední příčky prodejů. Hned ze začátku je ovšem třeba podotknout, že například v případě dojezdové vzdálenosti Audi za Modelem X zaostává.

Podle současných informací je dojezdová vzdálenost podle evropských norem přibližně 400 kilometrů, americké normy jsou ovšem přísnější. Na základě pondělních jízd se zdá, že i provoz v horských podmínkách okolí San Francisca Audi zatím ustála se ctí. Výrobce rovněž zdůrazňuje, že konkurenční výhodou Audi bude rychlé dobíjení.

Kapacita baterie je se svými 95 kWh nižší, než je tomu v případě Modelu x 100D s kapacitou o hodnotě 100kWh. Dojezdová vzdálenost Tesly je 475 kilometrů.

Dobíjení ve spolupráci s Amazonem

Audi bude v oblasti dobíjení spolupracovat se společností Amazon. Ta bude dodávat domácí dobíjecí stanice a rozšiřující službou bude přítomnost technika, který dané zařízení zapojí. Taková spolupráce automobilky s prodejcem zboží je v dnešní době zatím ojedinělá.

Nový e-tron disponuje dvěma elektromotory, jeden pro přední a druhý pro zadní nápravu. Produkce těchto soustav elektromotorů by měla probíhat ve 200 exemplářích denně.

Autorem úvodní fotografie je Dispvas2018.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
mykanec
22. září 2018, 21:40

Další článek o ničem? Opět jen možná vize z budoucnosti?

Zase kouzelná formulace "… a to přímo na rodné půdě svého rivala Tesly…"

Jakéhopak rivala?

zdroje dat:

https://insideevs.com/monthly-plug-in-sales-scorecard/

https://www.bloomberg.com/graphics/2018-tesla-tracker/

"… Zastoupení Audi doufá, že vůz přebere přední příčky prodejů…"

Prodeje za prvních osm měsíců letošního roku v USA:

BMW 14.591 vozů (různých typů)

Mercedes 2.542 vozů (různých typů)

Chevrolet Bolt EV – 10.258 (měsíční průměr 1.282; roční předpoklad cca 15.384)

Tesla 84.127 e-aut (různých typů)

viz výše zmíněná tabulka

Kolik jich asi Tesla vyrobí a prodá do konce letošního roku? Kolik jich asi prodá do doby, než (pokud) se konečně nějaké firmy rozhoupou k opravdové vážné výrobě a prodejům?

Tesla by měla začátkem letošního října překročit hranici 100.000 celkem vyrobených a prodaných vozů "Tesla Model 3". Kdy takovéto hranice míní dosáhnout konkurence?

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se