Domů
Čistá mobilita
RWE odprodá svůj podíl v innogy svému konkurentovi E.ON

RWE odprodá svůj podíl v innogy svému konkurentovi E.ON

Německá energetická společnost RWE včera oznámila prodej dceřiné společnost innogy svému rivalovi E.ON. Závazné dohody dosud nebyly uzavřeny. Prodej bude prováděn prostřednictvím rozsáhlé výměny obchodních činností a podílů.

Dle tiskové zprávy RWE odkoupí E.ON celý podíl RWE v innogy čítající 76,8 %. Transakce bude provedena prostřednictvím rozsáhlé výměny obchodních aktivit a podílů. RWE výměnou získá 16,6% podíl v E.ON. Akcie budou vydány společností E.ON prostřednictvím 20% navýšení kapitálu oproti věcnému příspěvku na základě stávajících oprávnění. Kromě toho získá RWE v podstatě veškeré podnikání v oblasti obnovitelných zdrojů společnosti E.ON včetně ekonomických přínosů a finanční kompenzaci ve výši 1,5 mld. €.

Při transakci E.ON nabídl cenu 40 € za akcii. Celková hodnota innogy se pohybuje kolem 19 mld. € (necelých 500 mld. Kč). Budoucí německý ministr financí Peter Almaier k obchodu poznamenal, že prodej innogy je následkem německé Energiewende a že společnosti se této skutečnosti musejí přizpůsobovat.

RWE, jejíž portfolio z velké části tvořily uhelné a plynové zdroje, se nyní stane lídrem v oblasti OZE. Podle zdroje agentury Reuters zapojeného do obchodu je dohoda spíše výhodná pro E.ON, který se rozroste v regulovaném odvětví rozšířením svých distribučních sítí, zatímco RWE získá podíl v riskantnějších projektech OZE s vyšší konkurencí. Zdroj také uvedl, že E.ON měl vyjednávací výhodu potom, co se RWE nedohodlo na prodeji s francouzskou Engie, italským Enelem, ani španělskou Iberdrolou.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se