Domů
Elektrárny v ČR
Jaderná elektrárna Dukovany letos opět nabídne mimořádné prohlídky
JE Dukovany. Zdroj: ČEZ

Jaderná elektrárna Dukovany letos opět nabídne mimořádné prohlídky

Jaderná elektrárna Dukovany nabízí veřejnosti třetím rokem mimořádné prohlídky, které dohromady potrvají 24 hodin. Konat se budou od 7. do 8. července. S průvodcem se návštěvníci dostanou i do střeženého prostoru, letos nově uvidí kryt pro personál elektrárny připravený pro případ mimořádné události, sdělil dnes ČTK mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Vloni se prohlídek zúčastnilo 566 lidí.

Jedna prohlídka potrvá půl druhé hodiny, střežené prostory jaderného zařízení si zájemci prohlédnou z autobusu.

„Za 40 minut projedou celý areál elektrárny,“ uvedl Bezděk.

Minulý rok trval den otevřených dveří den a noc, po půlnoci ale bylo méně zájemců. Proto byly podle mluvčího letošní exkurze rozloženy do dvou dnů, konat se budou vždy od 09:00 do 21:00.

„Pokud nebude možné uspokojit všechny zájemce, už nyní avizujeme plánované večerní a noční prohlídky, které budou každý pátek v měsíci září,“ doplnil.

Ilustrační foto

Dukovany mají čtyři jaderné bloky, první byl zprovozněn v roce 1985. Elektrárna pokrývá pětinu spotřeby elektřiny v ČR. Zároveň patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům na Vysočině.

Její infocentrum loni navštívilo rekordních 32.000 lidí. V letošním prvním pololetí jich zatím přišlo 14.500, mezi 323 cizinci se objevili hosté i ze vzdálených zemí, jako jsou Venezuela a Bolívie.

Zájemci o červencové exkurze v Dukovanech se mohou hlásit do 6. července v poledne. Přijímání přihlášek může být uzavřeno dříve, pokud budou termíny zaplněny.

Přihlašování je možné pouze elektronicky, a to a adrese: infocentrum.edu@cez.cz . Prohlídky jsou určené pouze českým občanům, kteří jsou starší 15 let, protože do elektrárny lze vstoupit jen občanským průkazem.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se