Domů
Elektrárny v Evropě
Vestas představil plán na zmírnění dopadů uzavření svého závodu ve Španělsku

Vestas představil plán na zmírnění dopadů uzavření svého závodu ve Španělsku

Společnosti Vetas představila plán na zmírnění dopadů uzavření jednoho ze svých španělských závodů. Plán má pomoci „řádnému ukončení výroby“ a pomoci hledat potenciální investory, kteří by v severním Španělsku mohli převzít infrastrukturu a zaměstnance.

Po zveřejnění plánu předního světového výrobce větrných turbín Vestas na uzavření své továrny u španělského města Leon společnost představila vládě a místní samosprávě plán na zmírnění dopadů. Přímý dopad bude mít uzavření závodu na jeho 370 zaměstnanců.

Plán obsahuje 3 hlavní body:

 • zachování nejvyššího možného počtu pracovních míst realokací zaměstnanců do jiných poboček firmy,
 • hledání potenciálních investorů, kteří by pokračovali v činnosti,
 • návrh na podporu subdodavatelů, kteří budou dotčeni uzavřením výrobního závodu.
 • „Jako ukázku kompromisu mezi námi, zaměstnanci a dodavateli jsme představili místní samosprávě plán opatření, o kterém se nyní diskutuje. Doufáme, že dojde k jeho přijetí, aby bylo zajištěno co nejplynulejšímu ukončení aktivit v Leonu. “  Jean-MArc Lechene, provozní ředitel Vestas

  S poklesem poptávky po zastaralých 2MW turbínách a turbíně V90-3.0 MW, má fabrika, která výhradně vyráběla tyto produkty, malé vytížení a přestala být konkurenceschopnou. Lechene uvedl, že uzavření nemá souvislost s přesunem výroby do jiných zemí, jako je například Čína, ani se stávkami a politickou situací ve Španělsku.

  Dle jeho slov parky o stejném instalovaném výkonu s turbínami 4 MW potřebují polovinu zařízení ve srovnání s 2MW turbínami a tím klesá i celkový počet hodin práce potřebný k jejich výrobě. Každopádně Vestas neplánuje odchod ze Španělska a plánuje rozšířit linku v závodě Viviero a v současnosti také investuje 30 mil. EUR do výrobny Daimiel, kde se budou vyrábět lopatky typu V150.

  Komentáře

  (0)

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
  Vyžadované informace jsou označeny *
  Pravidla diskuze
  Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
  Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
  Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
  Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
  V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
  OM Solutions s.r.o.
  Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
  Třebíč
  IČ: 02682516
  SOCIÁLNÍ SÍTĚ
  © 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.