Domů
Elektřina
Japonsko uvede do provozu nejvýkonnější offshore větrnou turbínu

Japonsko uvede do provozu nejvýkonnější offshore větrnou turbínu

Nová plovoucí větrná elektrárna na severu Japonska o instalovaném výkonu 7 MW se stane nevýkonnější větrnou turbínou provozovanou na moři. O podobném projektu plovoucích věterných elektráren v Evropě jsme Vás informovali již dřívě.

Tato nová turbína se připojí k již provozované 2MW turbíně nacházející se přibližně 20 km od pobřeží japonské Fukushimy, která byla zprovozněna v listopadu roku 2013. Pilotní projekt Japonsko realizovalo před dvěma lety ve snaze nahradit výpadek produkce elektrické energie z důvodu odstavených jaderných elektráren.

„Země prozkoumávají možnosti plovoucích větrných elektráren a Japonsko je na srovnatelné úrovni jako Norsko a Portugalsko,“ komentoval projekt Yasuhiro Matsuyama, vedoucí projektů čisté energie na japonském Ministerstvu obchodu. Zmíněné země také disponují podobnými projekty se srovnatelným výkonem 2 MW.

Krok Japonska soustředit se v budoucnu na produkci elektřiny z offshore větrných elektráren je vzhledem k rozsáhlým vodním plochám obklopujícím tuto zemi logický.

Japonská vláda vyčlenila na projekt plovoucích turbín v přepočtu přibližně 10 mld. korun (50 mld. jenů).

V plánu je i budoucí rozšíření tohoto projektu další plovoucí turbínou, v tomto případě o výkonu 5 MW. Cílem je otestovat různé výkonové variace.

Hlavní výhodou plovoucích větrných elektráren je možnost jejich využití v příliš hlubokých vodách, kde nelze použít konvenční typy elektráren ukotvených k mořskému dnu. Turbína může být navíc zkompletována již na pobřeží a následně odtažena na libovolné místo.

Zdroj úvodní fotografie: www.japanfs.org

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.