Saúdská Arábie má v plánu postavit solární elektrárnu o výkonu několika jaderných bloků

DomůElektrárny ve světěSaúdská Arábie má v plánu postavit solární elektrárnu o výkonu několika jaderných bloků

Ropný gigant Blízkého východu má za cíl navýšit různorodost svého energetického mixu a zvýšit flexibilitu své elektrizační soustavy. K dosažení cíle má pomoci výstavba obří solární elektrárny o instalovaném výkonu 2,6 GW v regionu města Mekka.

Elektrárna má dodávat elektřinu do města Al Faisaliah, do západních částí země a v době odběrové špičky bude podle serveru Energy Live News zvyšovat spolehlivost a flexibilitu sítě.

Princ Khalid Al-Faisal podepsal memorandum stvrzující shodu s ministrem energetiky, průmyslu a nerostných surovin Abdulem Azizem Al-Falehem, který potvrdil společný projekt ministerstva a Úřadu pro rozvoj regionu Mekka.

Během stavby bude 600 MW instalovaného výkonu tendrováno Úřadem pro rozvoj obnovitelných zdrojů (REPDO), přičemž zbývající 2 GW budou financovány Veřejným Investičním Fondem spolu s vybranými partnery.

Saúdská Arábie v současné době pracuje na dosažení vytyčeného cíle v oblasti obnovitelných zdrojů. Do roku 2023 plánuje navýšit instalovaný výkon v obnovitelných zdrojích na 27,3 GW a v roce 2030 tuto hodnotu navýšit až na 58,7 GW.

Loading...Loading...Loading...Loading...Loading...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Naše služby a inzerce
Zobrazit
Web podporují