Domů
Obnovitelné zdroje
Saúdská Arábie vypisuje historicky 1. mezinárodní tendr na výstavbu OZE

Saúdská Arábie vypisuje historicky 1. mezinárodní tendr na výstavbu OZE

Saúdská Arábie poprvé v historii hledá mezinárodní investory, aby se podíleli na výstavbě a provozu obnovitelných zdrojů energie (OZE) v zemi. Ropná velmoc chce do roku 2030 generovat 9,5 GW elektrického výkonu ze solárních a větrných elektráren. Vypsaný tendr se týká dvou fotovoltaických elektráren, investoři by měli vyjádřit svůj zájem do 20. června. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Pro výstavbu dvou 50MW elektráren na severu země vyzývá Saúdskoarabská státní elektrická společnost mezinárodní investory, aby do konce týdne vyjádřili svůj zájem podílet se na projektu. Jak uvedla společnost Saudi Electricity Company na svých stránkách, jedná se o historicky první výběrové řízení země, ve kterém hledá mezinárodním partnery pro výstavbu a provoz projektů OZE.

Saúdská Arábie snižuje své původní ambice

Saúdská Arábie snižuje své původní ambice oznamující investice přesahující 100 miliard dolarů na výstavbu solárních a větrných elektráren o instalovaném výkonu 41 GW do roku 2040. Svůj momentální cíl stanovila na generování 9,5 GW výkonu ze zmiňovaných zdrojů do roku 2030.

Země, jež je největším vývozcem ropy na světě a zastává vedoucí pozici v kartelu OPEC, chce rozvojem svého sektoru OZE využít své výhodné podmínky pro tyto zdroje a také v současném období zvyšující se poptávky po elektrické energii diverzifikovat své energetické zdroje.

Cílem Saudské Arábie je přesto pouze okolo 10 % podílu OZE na celkovém instalovaném výkonu zdrojů elektřiny, oproti původnímu plánu, který počítal s 50 %. Namísto plánovaného výkonu OZE bude země sázet na zemní plyn.

Úvodní fotografie: JuWi

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.