Domů
Elektrárny ve světě
V Británii vznikne největší offshore větrná farma na světě

V Británii vznikne největší offshore větrná farma na světě

Společnost DONG Energy se rozhodla pro rozšíření offshore větrné elektrárny Walney v Irském moři. Po dostavbě se tento větrný park stane největším na světě. Jen nově instalovaný výkon 650 MW přesahuje dosavadní největší větrný park London Array s 630 MW.

Umístění větrného parku Walney se zobrazením plánovaného rozšíření. Zdroj: http://www.dongenergy.com/

Elektrárna Walney leží mezi ostrovem Man a západním pobřežím Británie. Výkon padesáti stávajících instalovaných turbín je 367,2 MW. Plánovaná dostavba dalších 650 MW má být uvedena do provozu v roce 2018.

Titul největší offshore větrné elektrárny světa tak bude zajišťovat 87 větrných turbín společností Vestas ( 40 turbín o výkonu 8 MW) a Siemens (47 turbín o výkonu 7 MW).

Jedna z největších evropských energetických společností DONG má za cíl stát se jednoznačným lídrem v oblasti evropských offshore větrných elektráren.

“Výstavba rozšíření elektrárny Walney nás opět přiblíží k našemu cíli mít do roku 2020 celosvětově v provozu 6,5 GW v tomto typu větrných elektráren,” prohlásil Samuel Leupold, Executive Vice President DONG Energy.

Pokud jde o samotnou Velkou Británii, instalovaný výkon v offshore větrných elektrárnách přesahuje 5 GW, což je nejvíce ze všech zemí světa. Do roku 2020 plánuje Velká Británie tento výkon zdvojnásobit.

Offshore větrné elektrárny hrají hlavní úlohu v plánech Velké Británie zabezpečovat 15 % své celkové spotřeby energie v roce 2020 z obnovitelných zdrojů, větrné farmy umístěné na moři se na tomto cíli mají podílet z 50 %.

Celkem se v Británii vyrobí 33 TWh elektrické energie prostřednictvím všech typů větrných turbín (onshore i offshore), což je přibližně polovina roční spotřeby České republiky.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.