Automobilový sektor trhu s lithium iontovými bateriemi bude díky rozumnému snižování cen baterií neustále růst. Podle nových zpráv společnosti Technavio tomu tak bude až do roku 2019.

Tato zpráva předpovídá, že globální trh s lithiovými bateriemi v odvětví automobilismu v letech 2015 až 2019 poroste každoročně o více jak 21 %. Hlavním tahounem rapidního poklesu cen Li-ion baterií budou samozřejmě ostře sledované elektromobily, dále také spotřební elektronika a různé zálohovací a UPS systémy.

„S poklesem cen lithium-iontových baterií budou moci výrobci stále více využívat úspor z rozsahu díky růstu trhu a produkčních objemů,“ uvedl Faisal Ghaus, viceprezident společnosti Technavio.

Největší pozornost na sebe v posledních měsících strhává společnost Tesla v čele s Elonem Muskem. Se svým produktem Powerwall hodlá veřejnosti nabídnout lithium-iontové skladovací systémy za dostupnou cenu.

Pozadu nezůstává ani česká energetická Skupina ČEZ, jež nedávno vstoupila do německé společnosti Sonnenbatterie, předního světového výrobce bateriových systémů.

Nová generace baterií

Studie bere rovněž v úvahu uvedení nové generace Li-ion baterií pro potřebu různých odvětví, kdy největší motivací je rozvoj právě v oblasti elektromobility, pro jejíž potřeby jsou nutné baterie zvládající veliké hodnoty vybíjecích proudů, zkrátka baterie schopné obecně pracovat při velké energetické zátěži.

V současnosti se vývoj zaměřuje na vysokoenergetické články, kde konvenční uhlíkové elektrody jsou nahrazovány elektrodami křemíkovými. Tyto baterie zařízením zajišťují zásobování elektrickou energií po delší dobu.

Úvodní obázek převzat ze stránky directindustry.com

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *