Domů
Elektřina
Centrica koupila největšího evropského agregátora REstore

Centrica koupila největšího evropského agregátora REstore

Evropský lídr v oblasti demand side response (odezvy na straně spotřeby), agregátor REstore, byl koupen za 70 milionů euro společností Centrica. Akvizice má pomoci Centrice v rozvoji služeb nabízených pro své zákazníky.

Agregátor REstore, který sídlí v belgických Antverpách, sdružuje ve svém portfóliu 1,6 GW flexibilního výkonu svých zákazníků napříč Belgií, Spojeným královstvím, Francií a Německem. Software společnosti a její patenty v současné době využívá vice než 150 z největších spotřebitelů elektřiny v Evropě, mezi něž patří například chemičky nebo železárny.

Centrica informovala, že REstore se stane součástí mezinárodní skupiny Distributed Energy & Power unit, která bude provádět optimalizaci aktiv a navrhování energetických řešení pro velké podniky. Díky této akvizici se má řízení na straně spotřeby stát klíčovou součástí nabídky pro zákazníky a od tohoto kroku se také očekává značné zvýšení růstového potenciálu společnosti Centrica v globální měřítku.

“Je mi potěšením přivítat REstore v Centrice. Tato akvizice je důležitým krokem kupředu v plnění naší strategie, rozvinutí naší nabídky pro zákazníky a pomoci jim kontrolovat jejich energii a získat konkurenční výhodu.”  Jorge Pikunic, ředitel sekce Distributed Energy & Power

Společnost REstore má rozsáhlé zkušenosti v oblasti optimalizace energetických procesů, která je jedním z pěti strategických pilířů společnosti Centrica Business. Díky tomu bude tato koupě doplňovat předchozí akvizice společnosti Centrica, mezi které patří firmy Panoramic Power, Neas Energy a ENER-G Cogen. Tato akvizice také prohloubí působnost společnosti na evropských trzích.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Hlavní ekonom ČEZ: To, že hodně vyděláváme, neznamená, že můžeme prodávat lacino
29. listopad 2022, 05:30
Daří se Česku šetřit s plynem a elektřinou? Přinášíme podrobná data
28. listopad 2022, 14:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se