Domů
Elektřina
Každý druhý zákazník odcházející z DPI využívá on-line podpis smlouvy, uvedl ČEZ

Každý druhý zákazník odcházející z DPI využívá on-line podpis smlouvy, uvedl ČEZ

Elektřina
Bez komentáře
16. listopad 2021, 15:49
ČTK
Každý druhý zákazník odcházející z režimu dodavatele poslední instance (DPI) využívá u společnosti ČEZ on-line podpis smlouvy na webu. Celkem 29 procent zákazníků, kteří využívají on-line formulář, je starších 70 let. ČTK to dnes řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Celkem se ocitlo v režimu dodavatele poslední instance (DPI) na 900.000 klientů Bohemia Energy.

Celkově už na standardní produkty ČEZ Prodej z režimu DPI přešlo zhruba 180.000 odběratelů, další desítky tisíc odešly k jiným dodavatelům. Více než 50.000 zákazníků získal ČEZ od dodavatelů poslední instance u plynu. On-line formulář mohou zájemci, kteří skončili v režimu DPI, použít pro převod elektřiny i plynu z celého území ČR, nemusí tak být pouze na distribučním území ČEZ.

„Aktuální situace na trhu s energiemi opět jednoznačně ukázala přednosti on-line obsluhy. Těší nás, že věkové a generační bariéry přitom přestávají hrát roli. Zákazníkům v DPI od samého začátku doporučujeme možnost sjednání smlouvy přímo na našem webovém formuláři, je to zdaleka nejoblíbenější a také nejrychlejší způsob,“ řekl generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

Každý den touto cestou opustí režim DPI více než 3000 lidí.

Novou smlouvu jde on-line uzavřít za tři minuty. Všechny údaje lze vyplnit online z pohodlí domova a ČEZ Prodej pak zákazníka do 15 pracovních dnů převede z DPI na produkt, který si vybral. Jen zhruba desetina zákazníků, kteří vyplnili formulář, je do věku 40 let. To odpovídá i tomu, že mladší zákazníci bývají spíš v nájmu a energie bývají psané více na majitele nemovitostí.

Ilustrační foto

Lidé do 50 let tvoří u on-line formuláře 30 procent zákazníků, 11 procent z toho jsou lidé do 40 let. Zákazníci ve věku od 50 do 69 let tvoří 41 procent. Nad 70 let je 29 procent zákazníků, z toho osm procent nad 80 let.

Po ukončení činnosti Bohemia Energy dodavatelé poslední instance lidem vyměřili několikanásobně vyšší zálohy, než dosud platili. Ministerstvo průmyslu a obchodu a Energetický regulační úřad se začátkem listopadu s dodavateli poslední instance dohodly na snížení záloh za energie pro klienty v režimu DPI v listopadu a prosinci o 50 procent, respektive 40 procent z vyměřené částky. Zálohy snížil i ČEZ, průměrná záloha na nejběžnějších sazbách jako D02 byla stanovena v režimu DPI původně na 1700 korun. Tomu by v listopadu odpovídalo 850 korun a v prosinci zhruba 1000 korun.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Zestátněte ČEZ. Je to jediný způsob, jak zastropovat ceny elektřiny
12. srpen 2022, 06:12
Elektrický Megane není dokonalý, je ale nejlepším Renaultem současnosti
12. srpen 2022, 05:10
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se