Domů
Elektřina
Každý druhý zákazník odcházející z DPI využívá on-line podpis smlouvy, uvedl ČEZ

Každý druhý zákazník odcházející z DPI využívá on-line podpis smlouvy, uvedl ČEZ

Každý druhý zákazník odcházející z režimu dodavatele poslední instance (DPI) využívá u společnosti ČEZ on-line podpis smlouvy na webu. Celkem 29 procent zákazníků, kteří využívají on-line formulář, je starších 70 let. ČTK to dnes řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Celkem se ocitlo v režimu dodavatele poslední instance (DPI) na 900.000 klientů Bohemia Energy.

Celkově už na standardní produkty ČEZ Prodej z režimu DPI přešlo zhruba 180.000 odběratelů, další desítky tisíc odešly k jiným dodavatelům. Více než 50.000 zákazníků získal ČEZ od dodavatelů poslední instance u plynu. On-line formulář mohou zájemci, kteří skončili v režimu DPI, použít pro převod elektřiny i plynu z celého území ČR, nemusí tak být pouze na distribučním území ČEZ.

„Aktuální situace na trhu s energiemi opět jednoznačně ukázala přednosti on-line obsluhy. Těší nás, že věkové a generační bariéry přitom přestávají hrát roli. Zákazníkům v DPI od samého začátku doporučujeme možnost sjednání smlouvy přímo na našem webovém formuláři, je to zdaleka nejoblíbenější a také nejrychlejší způsob,“ řekl generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

Každý den touto cestou opustí režim DPI více než 3000 lidí.

Novou smlouvu jde on-line uzavřít za tři minuty. Všechny údaje lze vyplnit online z pohodlí domova a ČEZ Prodej pak zákazníka do 15 pracovních dnů převede z DPI na produkt, který si vybral. Jen zhruba desetina zákazníků, kteří vyplnili formulář, je do věku 40 let. To odpovídá i tomu, že mladší zákazníci bývají spíš v nájmu a energie bývají psané více na majitele nemovitostí.

Ilustrační foto

Lidé do 50 let tvoří u on-line formuláře 30 procent zákazníků, 11 procent z toho jsou lidé do 40 let. Zákazníci ve věku od 50 do 69 let tvoří 41 procent. Nad 70 let je 29 procent zákazníků, z toho osm procent nad 80 let.

Po ukončení činnosti Bohemia Energy dodavatelé poslední instance lidem vyměřili několikanásobně vyšší zálohy, než dosud platili. Ministerstvo průmyslu a obchodu a Energetický regulační úřad se začátkem listopadu s dodavateli poslední instance dohodly na snížení záloh za energie pro klienty v režimu DPI v listopadu a prosinci o 50 procent, respektive 40 procent z vyměřené částky. Zálohy snížil i ČEZ, průměrná záloha na nejběžnějších sazbách jako D02 byla stanovena v režimu DPI původně na 1700 korun. Tomu by v listopadu odpovídalo 850 korun a v prosinci zhruba 1000 korun.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.