Domů
Elektřina
Smart technologie „Made in Czech Republic“

Smart technologie „Made in Czech Republic“

Elektřina
Bez komentáře
16. listopad 2015, 06:36
Dian Hrozek

Česká Republika může na první pohled v oblasti energií působit poněkud zpátečnicky. Ale i zde se najde řada společností, které se zaměřují na oblast chytrých technologií. Takzvané smart technologie přitom mají přinést nejen úspory energií, ale i pohodlí.

European Utility Week

Na začátku letošního listopadu proběhl ve Vídni mezinárodní veletrh European Utility Week 2015. Veletrh proběhl ve dnech 3. – 5. listopadu a primárně byl zaměřený na chytré (smart) technologie, které zde byly k vidění pro více než 10 000 návštěvníků, kteří na veletrh zavítali.

Chytré technologie jsou v dnešní době velkým tématem, které láká jak zástupce společností, tak i jednotlivce. Společným tématem všech jsou možné úspory energií a automatizace, zvyšující přesnost a účinnost a v neposlední řadě i pohodlí, které s sebou přináší.

Za Českou Republiku se veletrhu zúčastnilo několik společností a to jak v rámci reprezentace při českém pavilonu, tak i jako samostatní vystavovatelé. Příkladem může být například společnost ELKO EP, která na veletrhu prezentovala svoje technologie zaměřené na hospodaření s energiemi.

Prezentace společnosti ELKO EP na veletrhu European Utility Week 2015. Zdroj: ELKO EP
Prezentace společnosti ELKO EP na veletrhu European Utility Week 2015. Zdroj: ELKO EP

Chytré technologie s českými kořeny

ELKO EP je přitom v Česku zavedenou společností, která dodává svoje technologie již 22 let a zaměřuje se především na elektroinstalace, které před několika lety začala produkovat i ve „smart verzi“, pod označením iNELS Smart Home Solutions.

O tom, že jde o světovou společnost, svědčí i export do 60 zemí světa a 11 zahraničních poboček. Výrobky z Holešova na Zlínsku tak využívají zákazníci i za oceánem.

„Náklady na energie jsou jedním z nejdůležitějších položek rodinného rozpočtu. My zde veřejnosti představujeme způsob velice efektivního měření spotřeby energií. Lidé tak mohou hlídat a významně ušetřit finance.“

zmínil Boris Kamenický, ředitel oddělení technického rozvoje v ELKO EP

Být „smart“ se (asi) vyplatí

Přesto, že investiční výdaje na chytré technologie jsou stále pro řadu domácností příliš vysoké, úspory, které tyto technologie přináší, nejsou zanedbatelné. S postupujícím vývojem se navíc moderní technologie pro domácnosti budou dostávat do našich domovů čím dál častěji. Je však otázkou, jak zásadně mohou nízké ceny energií, které jsou dnes na trhu, zákazníky od instalace úsporných zařízení odradit.

Zdrojový obrázek: ELKO EP

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516