Domů
Elektřina
CWE flow-based market coupling pohání české IT řešení
Zdroj: Pixabay

CWE flow-based market coupling pohání české IT řešení

Český dodavatel IT řešení Unicorn Systems byl vybrán jako klíčový IT dodavatel pro CWE (Central West Europe) flow-based market coupling, kterého se účastní Německo, Francie, Belgie, Lucembursko a Nizozemsko. Platforma přináší zlepšení v oblasti business procesů, sledování datových toků, nebo také ověření a konverzi formátů dat.

Unicorn Systems implementoval pre-couplingové a post-couplingové obchodní procesy pro zatím nejpokrokovější region z pohledu využití flow-based metody pro propojování trhů s elektřinou v Evropské unii – CWE region. Flow-based market coupling byl v této oblasti spuštěn 20. května 2015.

Výhodou flow-based modelu, který byl vybrán jako cílový model napříč státy EU, je především zajištění efektivnějšího využívání přenosových kapacit mezi jednotlivými státy.

Na rozdíl od tzv. ATC (Available Transmission Capacity) modelu, který funguje i mezi zeměmi tzv. 4M market couplingu (Česká republika, Slovensko, Maďarsko Rumunsko), flow-based metoda nebere v úvahu pouze omezení na přenosové lince mezi sousedními trhy, ale zavádí tzv. kritické větve. Více o rozdílech mezi ATC a flow-based market couplingem se dočtete v tomto článku.

České IT řešení

Klíčovým IT dodavatelem pro CWE flow-based market coupling byla česká společnost Unicorn Systems, která byla zodpovědná za implemetaci pre-couplingových a post-couplingových obchodních procesů.

Pre-couplingové procesy spočívají zejména ve sběru dat pro výpočetní procesy flow-based parametrů. Post-couplingové procesy zahrnují ověření výsledků obchodování, výpočet výsledných přeshraničních toků a výpočet volných kapacit pro vnitrodenní obchodování.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.