Domů
Elektřina
U pobřeží Skotska vyroste 640 MW přílivových elektráren

U pobřeží Skotska vyroste 640 MW přílivových elektráren

Atlantis Resources a ScottishPower Renewables Limited (SPR) společně plánují do roku 2022 vybudovat jen ve Skotsku přílivové elektrárny s celkovým instalovaným výkonem 640 MW. Předpokládá se, že tyto projekty přispějí k rozvoji infrastruktury pro výrobu a dodávku potřebných zařízení a nalákají do tohoto oboru nové investory.

Společnost Tidal Power Scotland Limited (TPSL) spadající pod Atlantis Resources získá portfolio projektů v oblasti využití energie přílivu od společnosti SPR výměnou za 6% podíl v TPSL. SPR bude mít zároveň jako akcionář zajištěno místo ve správní radě. Participace SPR na projektu zajistí využití jejich zkušeností v oblasti přípravy a provozu projektů z této oblasti.

Portfolio, které má TPSL převzít, se skládá ze dvou projektů. Jedním je výstavba turbín o celkovém výkonu 10 MW v lokalitě Sound of Islay, druhým je rozšíření stávajícího projektu v lokalitě Ness of Duncansby o dalších 100 MW. Projekty se tak připojí k průkopnickému projektu MeyGen, který je z 85 % ve vlastnictví TPSL. Ten plánuje výstavbu turbín v několika etapách o celkovém instalovaném výkonu 398 MW.

Součástí přebíraných projektů jsou i smlouvy o pronájmu lokalit od skotské vlády. Lokalita Sound of Islay má již zajištěno připojení do přenosové soustavy, stavební povolení a přislíbenou podporu z fondů EU (program NER300) v celkové výši 20,7 milionů euro.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.